Joe Woolford i Jake Shakeshaft będą reprezentowali Wielką Brytanię podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem You’re Not Alone. Czy wokaliści czują jakoś szczególną presję związaną z reprezentowaniem muzycznego giganta na tej międzynarodowej imprezie? 

Joe Woolford i Jake Shakeshaft poznali się na planie programu The Voice of UK, gdzie brali udział jako soliści. Żaden z nich nie doszedł daleko w talent-show, jednak po zakończeniu przygody z formatem zdecydowali się nawiązać współpracę. Jej efektem jest singiel You’re Not Alone, z którym duet wygrał krajowe eliminacje eurowizyjne Eurovision: You Decide.

W rozmowie z naszym redaktorem Sergiuszem Królakiem wokaliści opowiedzieli o tym, czym dla nich jest Konkurs Piosenki Eurowizji oraz zdradzili, ile powstało wersji ich eurowizyjnego singla. Artyści odnieśli się także do opinii, jakoby brytyjski rynek nie wykorzystywał potencjału tkwiącego w tym międzynarodowym widowisku.

Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu.

2 KOMENTARZE

  1. A ja wbrew chyba większości społeczności eurowizyjnej – lubię tą piosenkę. Lubię jej melodię – jest taka optymistyczna… Tego mi ogólnie brakuje – i na Eurowizji doceniam po prostu pozytywne piosenki, ponieważ takie właśnie mi się podobają!

    Teraz napiszę ogólnie… Pozytywne – nie znaczy od razu, że nie wiadomo jak bardzo wesołe… po prostu takie, które powodują, że chce się żyć!!!

    No i bardzo dobry jest ten ich akcent języka angielskiego! Fajnie też, że śpiewają w swoim własnym, narodowym języku!!! 🙂

    Język celtycki – walijski też fajnie byłoby usłyszeć na ESC… ale to chyba niestety mało prawdopodobne… może (pod względem ogólnej celtyckości) trzeba poczekać na ewentualną jednak niepodległą Szkocję! (w ogóle, czy jej flaga jest dozwolona w tym roku? 🙂 ) . Mówię też ogólnie – jakiś celtycki język fajnie byłoby usłyszeć na Eurowizji. W końcu to EUROwizja, a nie tylko Anglowizja…