Poznaliśmy następców Valentiny Monetty, którzy będą reprezentować San Marino w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji.

W tym roku Valentina Monetta, pomimo sukcesu osiągniętego w Kopenhadze, nie zdecydowała się na powrót na eurowizyjną scenę. Powracają natomiast młodzi reprezentanci San Marino, znani niektórym fanom z Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W Wiedniu tę małą republikę reprezentować będzie duet Michele Perniola (JESC 2013) oraz Anita Simoncini (The Peppermints, JESC 2014).

Chociaż nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących utworu, to już można powiedzieć, że nowi reprezentanci zapiszą się w historii konkursu. Będzie to najmłodszy duet, który kiedykolwiek wystąpił na Eurowizji. Anita Simoncini jako jedyna wystąpi natomiast zarówno na dziecięcej, jak i dorosłej Eurowizji, w przeciągu zaledwie pół roku.

Czy uda im się osiągnąć sukces? Dotychczasowe eurowizyjne występy trudno uznać za udane. Michele w zeszłorocznej edycji Eurowizji dla dzieci uplasował się na 10. pozycji wśród 12 uczestników, zaś Anita razem z girlsbandem The Peppermints skończyła dziecięce zmagania na przedostatnim miejscu. Obojgu nie można jednak odmówić zdolności wokalnych, doświadczenia oraz sukcesów na lokalnym rynku. Michele jest  m. in. zwycięzcą jednej z edycji popularnego włoskiego talent show Ti lascio una canzone, skierowanego do dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=3Z3kEwbwYOc

źródło: eurofestival.ws (fot. eurofestival.ws)

Poprzedni artykułPoznaj szwajcarskich półfinalistów
Następny artykułJustyna Steczkowska powraca!
Jakub Kasprzyk
Z wykształcenia lekarz, po godzinach pasjonat Konkursu Piosenki Eurowizji, podróży i języków obcych, zwłaszcza języka włoskiego i kultury śródziemnomorskiej. Eurowizję śledzę od występu Kasi Kowalskiej w Oslo, czyli od okrągłych 20 lat. Fascynuje mnie jako jedyne w swoim rodzaju widowisko łączące muzykę, kultury i języki, w którym jak w zwierciadle odbijają się różne aspekty europejskości. W redakcji zajmuję się Włochami, San Marino, Słowenią oraz od niedawna Australią.