Jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych artystek w Polsce – w tym roku obchodzi 20-lecie pracy artystycznej. Justyna Steczkowska powraca na muzyczny rynek z nowym materiałem, płytą Anima. Czy album zostanie doceniony przez polskich słuchaczy?

Minęły zaledwie 2 lata od premiery poprzedniego albumu zatytułowanego XV, a Justyna Steczkowska nie zwalnia tempa i z okazji 20-lecia pracy artystycznej wydaje kolejną płytę w swojej karierze muzycznej. Anima to zbiór autorskich kompozycji ubranych w nowoczesne, zaskakujące dźwięki kosmicznej elektroniki osadzonej w rozległych przestrzeniach orkiestry Silesian Art Collective. Do współpracy przy tworzeniu nowego materiału muzycznego artystka zaprosiła m.in. Katarzynę Nosowską, Izabelę Komoszyńską czy Ifi Ude.

Anima jest płytą, która udowadnia, że Justyna Steczkowska jest w najlepszej muzycznej formie. Osobiste teksty, zmysłowe kompozycje oraz emocjonalny przekaz sprawiają, że fani zostaną zauroczeni zawartością krążka. Nowy album jest dowodem na to, że wokalistka objęła najlepszy dla niej tor artystyczny – ponad komercją i zdecydowanie powyżej muzycznej średniej krajowej, która ostatnimi czasy stoi w miejscu.

Wokalistka idzie pod prąd, nie przyjmuje kompromisów, dzięki czemu jej nowy materiał muzyczny zyskuje na wartości oraz wielowymiarowości. Idealne mieszanie gatunków połączone z wciąż niedocenionym w Polsce wokalem sprawia, że wszyscy znajdą na tej płycie coś idealnego dla siebie. Album jest magicznym prezentem, którego powinni pozazdrościć niejedni fani polskich gwiazd – przyciąga, hipnotyzuje, przenosi do innej rzeczywistości i – co najważniejsze – sprawia, że słuchacz zatrzymuje się przy nim na długi czas.

Anima to nie tylko zwieńczenie 20-letnich doświadczeń artystycznych, ale również wyraz szacunku i oddania dla fanów i słuchaczy. Miejmy nadzieję, że zostanie doceniony, kto wie – może nowy album Justyny Steczkowskiej okaże się najlepszą polską płytą roku? Dla mnie zdecydowanie zasługuje na to miano – 10/10.

Tomasz Piątkowski

Redaktor naczelny eurowizja.org

Źródło i zdjęcie: menagment Justyny Steczkowskiej, Beata Krupa, muzyka.interia.pl, youtube.com, justynasteczkowska.pl, materiały prasowe