Źródło: eurovision.tv

Tegoroczna Ceremonia Otwarcia Eurowizji 2019 odbędzie się dzisiaj, 12 maja na Placu Orkiestry w Tel Awiwie. Wszystkie delegacje z 41 państw pojawią się na czerwonym – nie! – pomarańczowym dywanie i będzie to kolejna możliwość do zaprezentowania się artystów przed konkursem w najlepszych kreacjach, ale także do porozmawiania z fanami i dziennikarzami.

Przejście delegacji po pomarańczowym dywanie odbędzie się na placu HaTarbut w Tel Awiwie. W 2010 roku zamieniono dywan czerwony na różowy. W ubiegłym roku w Lizbonie artyści mieli okazję spacerować po niebieskim dywanie w nawiązaniu do wody. Wybór koloru pomarańczowego w tym roku wynika z koloru logo oficjalnego sponsora Eurowizji 2019: MyHeritage.

Plac Orkiestry (Plac HaTarbut), gdzie odbędzie się ceremonia otwarcia to główna przestrzeń publiczna w centrum Tel Awiwu, w Izraelu, gdzie znajduje się wiele instytucji kulturalnych, m.in. Teatr Narodowy Izraela, tam odbędzie się oficjalne powitanie wszystkich delegacji biorących udział w konkursie przez burmistrz Tel Awiwu Ron Huldai i przedstawicieli z KAN, EBU, miasta Tel Awiwu i Izraela. Teatr Narodowy Izraela (Teatr Habima) jest to największa sala koncertowa w Tel Awiwie i jest siedzibą Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Transmisja z pomarańczowego dywanu rozpocznie się o 18:00 czasu polskiego i będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego kanału Eurowizji.

Jak co roku redaktorzy eurowizja.org będą obecni na „dywanie”. Śledźcie wieczorem naszą stronę oraz Facebooka i Instagrama, gdzie z pewnością nie zabraknie emocji, relacji i zdjęć jak wypadły dziewczyny z zespołu Tulia oraz inne delegacje podczas ceremonii.

Źródło: eurovision.tv, esckaz.com