fot. E. Blaževič & E. Genio / LRT

Po ośmiu tygodniach selekcyjnych emocji rywalizacja o tytuł reprezentanta Litwy w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Avivie dobiega końca. Już dziś zobaczymy finał Eurovizijos Atranka 2019. Kto zostanie następcą Ievy Zasimauskaite i wyjedzie do Izraela by powalczyć o eurowizyjne trofeum dla Litwy?

Litewski styl: szczyt bezguścia czy wyrafinowania?

W dzisiejszym koncercie wystąpią:

Alen ChiccoYour Cure
Henry & Tommy ModricNeverpart
Justina Budaitė-JunàStrength of a Woman
Monika MarijaLight On
Jurgis BrūzgaCTRL ALT DELETE
Antikvariniai Kašpirovskio DantysMažulė
JurijusRun with the Lions
Jurgis DID & Erica JenningsSing!

Więcej o finalistach można przeczytać TUTAJ.

Kto ma największe szanse na zwycięstwo? Na portalu delfi.lt znaleźć możemy ankietę, w której największe poparcie internautów zdobyła Monika Marija z utworem Light on (40% procent głosów). Tuż za nią znajdują się Jurijus i jego Run with the lions (26 % głosów) oraz Antikvariniai Kašpirovskio Dantys z Mažulė (11 % głosów). Portal lrytas.lt jako główną kandydatkę do zwycięstwa wskazuje Monikę Mariję. Eurodiena.lt podaje wyniki głosowania bukmacherów i tu również wygrywa Light on.

Czy to rzeczywiście Monika Marija otrzyma bilet do Izraela? A może sięgnie po niego Jurijus? Przekonamy się o tym już dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego. Transmisja finału Eurovizijos Atranka 2019 w telewizji LRT oraz na oficjalnej stronie internetowej nadawcy TUTAJ.

Źródło: delfi.lt, lrytas.lt, eurodiena.lt, facebook.com
Foto: lrt.lt