Siedmioro uczestników ubiega się w Berlinie o reprezentowanie Niemiec w Izraelu. Kto zostanie następcą Michaela Schultego i zaprezentuje swoją piosenkę na scenie w Tel Awiwie? Finał Unser Lied für Israel już dziś.

Już dziś Niemcy wybiorą swojego reprezentanta do Tel Awiwu. Po sukcesie Michaela Schultego (2018) niemiecki nadawca publiczny ARD zdecydował się kontynuować format selekcji sprzed roku i ponownie wyłonić zwycięzcę spośród młodych talentów na niemieckiej scenie muzycznej. Dziś zaprezentują się:

  1. Aly Ryan – Wear Your Love
  2. BB ThomazDemons
  3. Linus BruhnOur City
  4. Gregor HägeleLet Me Go
  5. S!stersSister
  6. Lilly Among CloudsSurprise
  7. MakedaThe Day I Loved You Most

Z piosenkami można zapoznać się na stronie nadawcy: TUTAJ.

Sylwetki uczestników prezentowaliśmy wam już TUTAJ i TUTAJ.

Wczoraj odbyły się pierwsze próby przed finałem, podczas których najwięcej uwagi skupiła na sobie Aly Ryan. Zaprezentuje nam ona taneczną piosenkę Wear Your Love z wykorzystaniem bieżni na scenie, co przywodzi na myśl występ Robina Bengtssona z Kijowa. Spore szanse na wygraną ma również BB Thomaz, której ballada Demons także zebrała pozytywne opinie.

 

Prowadzącymi będą Linda Zervakis oraz powracająca w tej roli po roku przerwy Barbara Schöneberger. Finał Unser Lied für Israel rozpocznie się już o godzinie 20.15 na kanale Das Erste, oraz na stronie eurovision.de, gdzie będzie można śledzić transmisję internetową.

Źródło/Foto: eurovision.de