Już dziś pierwsza odsłona Depi Evratesil!

0
1810

Dziś rozpoczyna się historia armeńskich preselekcji na nowo. „Depi Evratesil” to czteroetapowe talent show, które ma za zadanie wyłonić najciekawszy, najbardziej interesujący głos Armenii wśród nieoszlifowanych jeszcze diamentów.

Producenci mieli niełatwe zadanie wybrać 120 osób, które zaprezentują się przed bardzo wymagającym jury, składających się tylko i wyłącznie z byłych eurowizyjnych reprezentantów. To właśnie ich historie będziemy mieli okazję obserwować od dzisiaj, w każdą sobotę o 22:15 czasu ormiańskiego (20:15 czasu polskiego) na antenie Programu 1 ARM TV. Widowisko poprowadzi Gohar Gasparyan, która od lat jest jednocześnie szefową ormiańskiej delegacji na Eurowizję.

Podczas pierwszych odcinków „Depi Evratesil” zobaczymy przesłuchania. Uczestnicy, wykonując covery znanych przebojów będą mieli za zadanie pokazać się z jak najlepszej strony wokalnej. Stawka jest wysoka – jury w składzie: Iveta Mukuchyan (ESC 2015), Inga i Anush Arshakyan (ESC 2009; Inga pojawiła się też podczas ESC 2015 jako członkini formacji Genealogy), Hayko (ESC 2007), Essaï Altounian (ESC 2015, jako członek Genealogy) oraz ARAM MP3, twórca największego armeńskiego sukcesu w ciągu ostatnich lat (4. miejsce w finale podczas ESC 2014) musi wybrać 40 osób, które przejdą do następnego etapu. Od kilku dni na oficjalnym fanpage’u prezentowane są sylwetki potencjalnych reprezentantów. Czy ktoś z nich zaimponuje w wystarczający sposób jurorów? Okaże się w ciągu najbliższych tygodni.


null


Jak już wiemy z wcześniejszych informacji, „Depi Evratesil” będzie składać się z czterech etapów, z czego ostatnie trzy (2 półfinały i finał) na pewno będą transmitowane na żywo, a widzowie wskażą za pomocą głosowania SMSowego reprezentanta na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Finał „Depi Evratesil” – wedle słów jednego z jurorów, Essaï Altouniana ma odbyć się „do grudnia”.

Mamy również dobrą wiadomość dla osób, które będą chciały śledzić „Depi Evratesil”. Jak zapewnia nas armeński nadawca, pełne odcinki będą w przyszłości dostępne na eurovision.am, jak i również na oficjalnym kanale YouTube programu. Ponadto, oficjalny facebookowy fanpage programu również ma obfitować w materiały video, pokazujące najciekawsze momenty tego talent show.

Źródło: inf. własne, eurovision.am
Zdjęcie: ARM TV/fanpage Depi Evratesil