Już dziś rozpoczną się jedne z najbardziej wyczekiwanych selekcji do Konkursu Eurowizji – Melodifestivalen. Kto przejdzie do kolejnych rund konkursu? 
Sylwetki uczestników pierwszego półfinału

Gdzie i kiedy? 

Pierwszy półfinał Melodifestivalen odbędzie się w Göteborgu w hali Scandinavium.  Obejrzeć go będzie można na żywo już dziś o godzinie 20:00 na antenie telewizji SVT1 oraz na platformie svtplay.se.

Kto na scenie? 

Na scenie wystąpi dziś siódemka wykonawców:

1. Nano – Chasing Rivers
2. High 15 – No Drama
3. Wiktoria – Not With Me
4. Zeana feat. Anis Don Demina – Mina bränder
5. Arja Saijonmaa – Mina fyra årstider
6. Mohombi – Hello
7. Anna Bergendahl – Ashes To Ashes

Gospodarzami konkursu będą: Marika Carlsson, Kodjo Akolor, Sarah Dawn Finer oraz Eric Saade. 

Głosowanie

Pierwsza runda głosowania polega na wyborze najlepszej piątki ze stawki półfinałowej. Podczas drugiej rundy głosowania dwie piosenki z największą ilością punktów przyznanych przez widzów przechodzi do finału zaś trzecie oraz czwarte miejsce przechodzi do półfinału drugiej szansy. Utwór z miejsca piątego, podobnie jak miejsce szóste oraz siódme, odpadają z konkursu. Przypomnijmy, że głosowanie w Melodifestivalen zostało w tym roku zmienione i punkty będą liczone wg wieku głosujących. Wspomniane grupy wiekowe to: 3-9l, 10-15l, 16-29l, 30-44l, 45-59l, 60-74l, 75+. Ostatnią ósmą grupą będą osoby, które nie korzystają z aplikacji do głosowania i głosują w tradycyjny, telefoniczny sposób. W każdej grupie wiekowej zostanie utworzony ranking na podstawie, którego później punkty zostaną zsumowane i wyłonieni zostaną artyści awansujący do dalszej rundy konkursu.

2 KOMENTARZE