Sezon preselekcyjny wielkimi krokami zbliża się do końca. Spora część krajów ujawniła już swoich reprezentantów i utwory, które powalczą o zwycięstwo w ESC 2017. Również i Litwa powoli kończy swój maraton preselekcyjny. Już dziś wieczorem zobaczymy półfinał Eurovizijos Atranka.

Podczas dzisiejszego koncertu usłyszymy osiem piosenek. Tylko sześć z nich zakwalifikuje się do wielkiego finału, który odbędzie się już za tydzień, 11.03.

Podczas półfinałowego show zaprezentują się:

  1. Sasha SongNever felt like this before
  2. Ieva ZasimauskaitéYou saved me
  3. PaulaLet u go
  4. Aistė PilvelytėI’m like a wolf
  5. Kotryna JuodzevičiūtėLove shadow
  6. FusedmarcRain of revolution
  7. Gabrielius VagelisFeel myself free
  8. Greta ZazzaLike I love you

Największe szanse, na awans do finału ma zespół Fusedmarc (zwycięzcy głosowania jury w tym odcinku, we wcześniejszych rundach zajmowali miejsca czwarte, trzecie i pierwsze) oraz Aistė Pilvelytė (wygrywała do tej pory wszystkie odcinki, w których się pojawiła, dziś u jurorów zajęła miejsce drugie). Wszystko jednak może się jeszcze zmienić, dzięki głosom widzów. Czy przepuszczą oni do finału weterankę litewskich preselekcji? A może ich faworytem będzie ktoś zupełnie inny? Odpowiedzi na te pytania poznamy już dziś wieczorem!

Transmisja dziewiątego, półfinałowego odcinka Eurovizijos Atranka dziś o 20:00. Będzie go można oglądać TUTAJ.

UPDATE: W przyszłym tygodniu w finale Eurovizijos Atranka zobaczymy: PaulęAistė Pilvelytė, Kotrynę Juodzevičiūtė, Fusedmarc, Gabrieliusa Vagelisa i Gretę Zazza

Źródło: esctoday.com
Foto (Aiste Pilvelyte): 15min.lt