O godzinie 16.00 czasu polskiego mali wokaliści z 16 państw rozpoczną swoje zmagania na eurowizyjnej scenie w Tbilisi.

Podczas ostatniego tygodnia trwały ostatnie przygotowania i próby przed wielkim finałem Eurowizji Junior. Reprezentantką Polski w tym roku jest Alicja Rega, która zaprezentuje utwór Mój dom. Jej konkurentami będą przedstawiciele 15 państw: Cypru, Holandii, Armenii, Białorusi, Portugalii, Irlandii, Macedonii, Gruzji, Albanii, Ukrainy, Malty, Rosji, Serbii, Australii oraz Włoch. Podczas konkursu Alicja wystąpi jako druga.

Głosowanie

Nowością tegorocznej Eurowizji dla Dzieci jest wprowadzony system głosowania online na stronie JuniorEurovision oraz możliwość wsparcia reprezentanta swojego kraju. Minimalnie można głosy na 3 uczestników konkursu, maksymalnie na 5. Dokładna instrukcja, jak to robić, znajduje się tutaj. Pierwszy etap tego typu głosowania zakończy się o godz. 15.59 – przed rozpoczęciem finału. System zostanie uruchomiony ponownie po występach wszystkich uczestników i będzie otwarty przez 15 minut. Głosy internautów to 50% całkowitego wyniku danego reprezentanta, a drugie 50% to punkty od profesjonalnego jury.

Gdzie oglądać Eurowizję Junior?

Finał Eurowizji dla Dzieci rozpocznie się o godzinie 16.00 czasu polskiego (CET). Wydarzenie zaplanowano na około półtorej godziny. W Polsce transmisję przeprowadzi po raz pierwszy TVP2. Internauci mogą śledzić wydarzenie również na oficjalnym kanale YouTube JuniorEurovision (klik).

Trzymamy kciuki za Alicję i życzymy jej powodzenia podczas dzisiejszego finału!

Źródło: EBU, junioreurovision.tv, TVP; foto: Thomas Hansens.