Już jutro Telewizja Polska wyemituje pierwszy odcinek programu „Gwiazdy Eurowizji”, poświęcony m.in. najciekawszym występom eurowizyjnym w historii imprezy. Poznaj szczegółową ramówkę, daty emisji kolejnych odcinków oraz koncertów konkursowych.

Półfinały i finał 59. Konkursu Piosenki Eurowizji będą pokazane we wtorek, czwartek i sobotę na żywo za pośrednictwem TVP 1 i TVP Polonia od godz. 21:00. Nadawca przeprowadzi również retransmisję konkursu – powtórkę każdego koncertu będzie można obejrzeć dzień po transmisji (środa, piątek i niedziela) od 21:00 na TVP Rozrywka (piątkowa retransmisja drugiego półfinału rozpocznie się o 20:45).

Specjalny program „Gwiazdy Eurowizji” będzie natomiast emitowany za pośrednictwem TVP 1 od poniedziałku do soboty (tj. 10 maja) o różnych porach. Na poniedziałek, środę, czwartek i piątek na godz. 19:10 zaplanowano pokazanie 8-minutowych odcinków, a na wtorek, czwartek i piątek –  nieco dłuższych, 20-minutowych, rozpoczynających się o 11:35. Najdłuższe bloki, trwające po ok. 35 minut, zostaną zaprezentowane we wtorek przed pierwszym półfinałem o godz. 20:30 oraz w finałową sobotę o 17:25. Zaproszeni goście, czyli dziennikarze oraz artyści pracujący przy Konkursie Piosenki Eurowizji (m.in.: zespół Blue Cafe, Marcin Mroziński, Jacek Cygan, Michał Wiśniewski, Magdalena Tul, Maria Szabłowska, Artur Orzech, Marek Sierocki, Donatan i Cleo), opowiedzą o tym wydarzeniu, jego znaczeniu w historii muzyki rozrywkowej oraz swoich odczuciach związanych z występami.

Oprócz tego, w piątek, 9 maja o godz. 13:45 TVP Rozrywka przypomni telewidzom specjalny odcinek programu „Szansa na sukces – Piosenki Eurowizji” z 2006 roku, w którym funkcję jurorów pełnili dwukrotni reprezentanci Polski w konkursie (w 2003 i 2006 roku), czyli członkowie zespołu Ich Troje. Uczestnicy programu wykonają najbardziej znane przeboje w historii imprezy, w tym m.in.: „Waterloo” kwartetu Abba oraz „Ciao, ciao bambina” i „VolareDomenico Modugno.

Źródło: TVP.pl, fot. Ulice-Warszawy.pl

1 KOMENTARZ