14. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 20 listopada 2016 roku o godzinie 16:00 w stolicy Malty – w Valletcie. Po raz pierwszy w historii show odbędzie się w niedzielę i w godzinach popołudniowych. Dzisiaj dowiemy się również o kolejności prezentacji piosenek podczas finału.

Show w tym roku odbędzie się na Malcie, która zwyciężyła podczas Eurowizji dla Dzieci 2015 za sprawą Destiny i jej utworu Not My Soul. Dzięki temu kraj będzie organizował konkurs już po raz drugi, gdyż wcześniej był gospodarzem imprezy w 2014 roku za sprawą zwycięstwa w 2013 Gai Cauchi. Nadawcą odpowiedzialnym za przygotowanie widowiska jest PBS. Przedstawiciel telewizji maltańskiej, Anton Attard, przyznał, że przy przygotowaniach Maltańczycy na pewno wykorzystają doświadczenie z 2014 roku i obiecują zabawę na najwyższym poziomie.

Na Malcie są już reprezentacje m.in. Armenii, Serbii, Australii oraz Polski. Pierwsze próby odbędą się już w tym tygodniu – Oliwia będzie „testować” scenę już jutro i w czwartek. Dzisiaj również odbędzie się losowanie kolejności występów finałowych w teatro-operze Manoel.

Tegoroczny konkurs Eurowizji Junior zorganizowany zostanie 20 listopada, czyli w niedzielę, a nie w sobotę, jak to miało miejsce do tej pory. Transmisja ma się rozpocząć o 16:00. Zmiana została wprowadzona, ponieważ nadawcy zwrócili uwagę, że wcześniejsza godzina 19:45 nie była idealna dla rodzin z dziećmi, którzy są głównymi odbiorcami programu.

Wiadomo, że podczas konkursu wystąpi Poli Genova – reprezentantka Bułgarii z tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Wczoraj zostało również wydane krótkie video promujące konkurs – obejmujący przede wszystkim urywki z dwóch poprzednich edycji konkursu oraz piękne widoki z maltańskiej wyspy.

Ceremonię otwarcia, na której odbędzie się losowanie kolejności startowych w finale można oglądać od 18:15 tutaj.

Źródło: PBS, EBU, eurovision.tv

Foto: PBS