Telewizja czeska jest coraz bliżej dokonania ostatecznego wyboru piosenki i reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie.

Szef delegacji czeskiej – Jan Bors – poinformował, że selekcja utworu Czech na Eurowizję 2016 ma się ku końcowi, a w stawce pozostały już tylko trzy muzyczne propozycje. Ostatnim krokiem będzie zebranie się specjalnej komisji, która dokona ostatecznego wyboru. Zgodnie z tym, co powiedział Bors, kolejne wiadomości z Czech dotrą do fanów konkursu już niebawem. Na razie nie wiemy którzy wykonawcy brani są pod uwagę oraz kto skomponował trzy propozycje. Przypomnijmy, że wymarzonym reprezentantem czytelników ESCportal.cz została Lucie Vondrackova, drugie miejsce zajęła Marta Jandova, a trzecie Vaclav Barta. W top5 znalazły się też Ewa Farna i Gabriela Guncikova.

Czechy powróciły na Eurowizję w ubiegłym roku po pięciu latach przerwy. Udział Marty i Vaclava z „Hope Never Dies” zakończył się umiarkowanym sukcesem, bo kraj nie zajął jednego z ostatnich miejsc i zdobył aż 33 punkty w półfinale, zdecydowanie bijąc na głowę wszystkich trzech poprzednich reprezentantów. Sympatyczny duet zajął 13. miejsce w swojej grupie, chociaż zdaniem wielu fanów Eurowizji ta reprezentacja zasługiwała na finał.

Źródło: Eurocontest.cz, ESCportal.cz, fot. tyden.cz