Zespół OG’3NE, reprezentujący Holandię podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie przygotowuje swoją konkursową propozycję. Dziewczęta mają już wybrane trzy potencjalne utwory, sposród których jeden usłyszymy na Ukrainie.

W ciągu ostatnich tygodni siostry Lisa, Amy i Shelly poddawały ocenie piosenki przygotowane specjalnie dla nich na konkurs, wybierając spośród nich 12 najlepszych propozycji. Po dokładnej analizie ostatecznie wytypowano trzy utwory, które teraz wspólnie z członkami komisji powołanej przez holenderskiego nadawcę AVROTROS zostaną poddane ocenie, aby wybrać ten z którym OG’3NE reprezentować będą Holandię w konkursie. Decyzję jaka zapadnie poznamy najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca.

Ponadto wokalistki zdobyły nagrodę w plebiscycie stacji radiowej 100 % NL w kategorii Muzyczny Moment Roku za występ w trakcie programu De Beste Zanger Van Nederland (Najlepsi Holenderscy Wokaliści), w którym zachwyciły wszystkich swoim wykonaniem przeboju Clown z repertuaru Emeli Sande. Aranżacja dziewcząt z OG’3NE stała się w Holandii wielkim hitem.

Siostry zostały również nominowane w kategoriach Wokalista Roku oraz Album Roku za ich debiutancki krążek We Got This. Wśród nominowanych w różnych kategoriach znaleźli się również inni eurowizyjni artyści tacy jak: 3JS (ESC 2011),Anouk (ESC 2013)Ilse DeLange (ESC 2014) a także ubiegłoroczny reprezentant Douwe Bob.

Nagrody radia 100 % NL grającego tylko i wyłącznie holenderską muzykę, stanowią coroczne wyróżnienie, którym stacja stara się uhonorować rodzimych artystów i ich osiągnięcia w danym roku. Decyzja o tym kto otrzymuje nagrody zależy od słuchaczy, którzy mogą głosować za pośrednictwem strony internetowej.

Do momentu publikacji utworu z jakim siostry Lisa, Amy i Shelly Vol będą reprezentować swój kraj podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, będziemy mogli liczyć na wiele innych preselekcyjnych wydarzeń, jakie praktycznie co tydzień odbywać się będą w pozostałych uczestniczących w Eurowizji 2017 państwach.

Jaka Waszym zdaniem powinna być idealna eurowizyjna kompozycja, z którą OG’3NE mogłyby osiągnąć jak najlepszy rezultat dla Królestwa Niderlandów?

 

źródło: esctoday.com, 100p.nl
foto: Robin Koophuis