Kasia Dereń i okładka jej konkursowego singla "Ufaj mI", for. Instagram.com/kasia_deren

Kasia Dereń już w niedziele wystąpi w finale programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020. Zgodnie z zasadami formatu każdy uczestnik finałowego starcia zaśpiewa jeden przebój z Eurowizji oraz własną kompozycję. Posłuchaj utworu Ufaj mi, z którym Kasia Dereń chce reprezentować Polskę na Eurowizji w Rotterdamie.

Kasia Dereń – posłuchaj utworu Ufaj mi!

Propozycja Kasi Dereń – Ufaj mi jest utworem autorskim, stworzonym przy współpracy z Piotrem Walickim. Walicki stoi m.in. za sukcesem płyt Scarlett (2014) i Tu (2017) grupy LemON. Z tych krążków pochodzą takie utwory jak tytułowa Scarlett czy AkapitProducent współpracował również z Kasią Kowalską i Natalią Szoeder.

Tekst do piosenki napisali Marcin Januszkiewicz oraz Mateusz Krautwurst. Ten pierwszy to aktor i wokalista, który pracował z Margaret czy Dawidem Kwiatkowskim. Januszkiewicz ma na koncie wygraną Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w 2012 oraz udział w opolskich Debiutach dwa lata później. W 2017 roku wydał płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Krautwurst to finalista programów Fabryka Gwiazd i The Voice of Poland. W 2015 roku nagrał utwór Something Special z finalistką tegorocznych selekcji. Artysta jest też wokalistą grupy The Positive. Kasię Dereń wesprze wokalnie Nick Sinckler, uczestnik odcinka Szansy na Sukces z repertuarem zespołu The Beatles.

Kasia Dereń – kim jest?

Kasia Dereń to wokalistka z ponad 15-letnim doświadczeniem scenicznym. W swojej karierze wspierała wokalnie m.in. zespół Sisters, Natalię Kukulską, Piaska, Edytę Górniak, Justynę Steczkowską czy Kasię Cerekwicką. W 2012 roku wzięła udział w programie Bitwa na głosy u boku Natalii Kukulskiej. Kolejne lata to występy na Festiwalu w Opolu oraz uczestniczyła w The Voice of Poland. W 2018 roku została jedną z artystek reprezentujących Polskę na Eurowizji 2018 wraz Gromeem i Lukasem Meijerem. Na początku tego roku zgłosiła się do eurowizyjnej edycji programu Szansa na Sukces, zwyciężając w odcinku z repertuarem legendarnej grupy ABBA.

Szansa na sukces. Eurowizja 2020

Finał programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020 odbędzie się 23 lutego o 15:15 i będzie na żywo transmitowany na antenie TVP2. Do walki o reprezentowanie Polski w Rotterdamie staną zwycięzcy trzech odcinków eliminacyjnych: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Černy. Każdy z artystów zaprezentuje cover eurowizyjnego przeboju i swój własny utwór, z którym będzie miał nadzieję pojechać na Eurowizję 2020. O wynikach konkursu zadecydują zarówno profesjonalni jurorzy, jak i widzowie w głosowaniu SMS.