Zobacz, co piszą zagraniczne media o naszej nowej reprezentantce oraz jak wyglądają aktualne notowania bukmacherskie.

Chociaż zdania polskich widzów o naszej nowej eurowizyjnej piosence są jak co roku podzielone, to niespodzianka przychodzi z zagranicy. Utwór Flashlight został bardzo dobrze odebrany przez zagranicznych fanów konkursu i spośród aktualnie wybranych piosenek konkursowych znajduje się obok propozycji z Włoch i Francji w czołówce wielu rankingów. Kasia Moś została również dostrzeżona przez internetowe wydania popularnych zachodnich dzienników. O polskim wyborze na Eurowizję napisał m.in. najpopularniejszy brytyjski tabloid The Sun, opisując muzyczną ścieżkę oraz wykształcenie Kasi. Francuski dziennik Le Figaro określił Kasię jako olśniewającą i pełną uroku, ale podkreślił także jej duże doświadczenie sceniczne.

Inne zagraniczne portale poświęcone światowi showbiznesu oraz celebrytom chętnie przypominają październikową sesję artystki dla magazynu Playboy oraz jej zaangażowanie w walkę o prawa zwierząt.

Teledysk do utworu Flashlight w swoich muzycznych propozycjach zamieścił również drugi największy dziennik Austrii – Heute.at. Obecnie, po zaledwie 8 dniach od premiery, ilość wyświetleń teledysku na portalu YouTube zbliża się już do miliona!

Czy zainteresowanie urodą naszej artystki oraz ambitnym utworem przełoży się na rezultat w Kijowie? Aktualne zakłady bukmacherskie stawiają Polskę na 9. miejscu do zwycięstwa i jest to awans o kilka miejsc w stosunku do sobotniego wieczoru. Należy jednak pamiętać, że wiele utworów na tegoroczny konkurs nie zostało jeszcze wybranych.

Bez względu na rezultat, należy podkreślić, że wygrana  jest na Konkursie Piosenki Eurowizji ważna, ale sukces ma również inne wymiary, niezwiązane ze statuetką Grand Prix. Dla artysty ważny jest przede wszystkim dobry występ, który zostanie zapamiętany przez widzów i przełoży się na zainteresowanie  twórczością oraz nowymi koncertami. Dla nas jako fanów i telewidzów, duma z bycia reprezentowanymi przez utalentowaną artystkę oraz utwór, który przeczy stereotypom związanym z muzycznym poziomem konkursu i zostanie zauważony. Niewątpliwie już teraz możemy powiedzieć, że Kasia Moś została dostrzeżona!

źródło: TheSun, LeFigaro, Heute.at, CelebMix