Kasia Moś udostępniła w sieci najnowszy teledysk do utworu Przecież. Piosenka została zrealizowana w ramach akcji Zerwijmy łańcuchy, której reprezentantka Polski na Eurowizji 2017 jest ambasodorką.

Utwór jest swojego rodzaju protestem przeciwko złemu traktowaniu zwierząt, a w szczególności trzymania psów na łańcuchu. Inicjatorem jego powstania był portal Psy.pl, co było możliwe dzięki charytatywnemu zaangażowaniu wielu osób, którym los zwierząt nie jest obojętny. Hasło tegorocznej akcji to „Uwolnij przyjaciela!”.

Autorami Przecież są Artur Andrus (tekst) i Kuba Badach (muzyka).

Kasia Moś na swoim profilu na Facebooku zachęciła do włączenia się w walkę o prawa zwierząt poprzez wzięcie udziału w finale akcji Zerwijmy łańcuchy, który odbędzie się już 6 października o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym w Warszawie. W poruszającym wpisie Kasia opowiedziała o powodach powstania utworu:

„Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt” ❗❗❗Mam to ogromne szczęście, że napotykam na drodze wielu…

Opublikowany przez Kasia Moś Środa, 3 października 2018

 

W utworze artystce towarzyszą Mateusz Moś (skrzypce) oraz wokalistka Magdalena Adamiak (drugi wokal).

Warto przypomnieć czytelnikom osobę Magdaleny. Artystka, razem z zespołem The Chance dotarła do finału drugiej edycji programu X-Factor, gdzie wystąpiła na jednej z scenie z Amy Macdonald.

Jednak najbardziej możecie kojarzyć Magdę Adamiak (i cały zespół The Chance) z serii reklam telewizyjnych firmy Link4, gdzie towarzyszy Kasi Moś.

Debiutancki album Kasi Moś Inspination ukazał się w październiku 2015 roku. Promowały go cztery single: Zatracam się, Break, Pryzmat oraz Addiction. Z tym ostatnim utworem Kasia Moś ubiegała się o reprezentowanie naszego kraju w Krajowych Eliminacjach 2016, jednak to Flashlight, z którym wystąpiła rok później, okazał się zwycięską propozycją, która otrzymała przepustkę do Kijowa.

źródło: kasiamos.pl, interia.pl, Psy.pl
zdjęcie: materiały Kasi Moś