kasia moś

Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się w sobotę 3 marca. Ich początek zaplanowano na godzinę 21:30. Transmisję na żywo będzie można śledzić na antenie TVP1 i Telewizja Polonia. Tegoroczne zmagania 10 artystów ubiegających się o prawo reprezentowania Polski na Eurowizji w Lizbonie uświetni występ Kasi Moś.

Ubiegłoroczna reprezentantka Polski, która z utworem Flashlight awansowała do wielkiego finału w Kijowie, gdzie ostatecznie uplasowała się na 22. miejscu, wykona na scenie przy ulicy Woronicza swój konkursowy utwór. Oficjalnie poinformowała o tym na swoim fanpage`u. Miłą i wartą kontynuowania tradycją jest zapraszanie przez nadawcę publicznego byłych reprezentantów Polski, którzy bronili naszych barw na Eurowizji.

Przypomnijmy, że o prawo reprezentowania Polski na Eurowizji w Lizbonie powalczy 10 artystów. Część z nich już intensywnie promuje swoje utwory na antenie radia i telewizji. Znamy wszystkie 10 piosenek. Która z nich wybrzmi w maju w stolicy Portugalii? O tym zadecydują telewidzowie i jurorzy stosunkiem głosów 50 na 50. Ostateczny werdykt poznamy w sobotni wieczór po godz. 23.

1. Saszan – „Nie chcę ciebie mniej”
2. Monika Urlik – „Momentum”
3. Isabel Otrebus – „Delirium”
4. Ifi Ude – „Love is stronger”
5. Future Folk – „Krakowiacy i górale”
6. Gromee feat. Lukas Meijer – „Light me up”
7. Marta Gałuszewska – „Why don’t we go”
8. Pablosson – „Sunflower”
9. Maja Hyży – „Skin”
10. Happy Prince – „Don’t let go”

Polska wystąpi w II półfinale Eurowizji, który odbędzie się 10 maja. O 10 miejsc w wielkim finale powalczy 18 państw. Znamy już niektóre piosenki, które będą rywalizowały z naszym reprezentantem wyłonionym w wyniku Krajowych Eliminacji.

 1. Rosja – Julia Samojłowa, utwór zostanie zaprezentowany w marcu
 2. Serbia – Sanja Ilić i Balkanika, „Nova Deca”
 3. Dania – Rasmussen, „Higher Ground”
 4. Rumunia – Humans, „Goodbye”
 5. Australia – Jessica Mauboy, czekamy na publikację utworu
 6. Norwegia – reprezentant nie został jeszcze wybrany
 7. Mołdawia – DoReDos „My Lucky Day”
 8. San Marino – reprezentant zostanie wybrany 3 marca
 9. Holandia – Waylon, niebawem poznamy utwór wybrany wewnętrznie
 10. Czarnogóra – Vanja Radovanović, „Inje”
 11. Szwecja – finał Melodifestivalen został zaplanowany na 10 marca
 12. Węgry – AWS, „Viszlat nyar”
 13. Malta – Christabelle, „Taboo”
 14. Łotwa – Laura Rizzotto, „Funny Girl”
 15. Gruzja – IRIAO, utwór zostanie niebawem opublikowany 
 16. Polska
 17. Słowenia – Lea Sirk, „Hvala, ne” 
 18. Ukraina – Melovin, „Under the Ladder”

Kto waszym zdaniem będzie największym rywalem polskiego reprezentanta w II półfinale Eurowizji? Kim są wasi pewniacy do awansu?

Źrodło: fanpage Kasi Moś, tvp.pl, eurovision.tv

Fotografia: Wikipedia, autor: Jakubhajek, licencja: Creative Commons

2 KOMENTARZE

 1. […] Polish Television confirmed yesterday, that last year representative Kasia Moś will perform her Eur… Today we have more news about this year’s Krajowe Eliminacje. As interval acts we have two more stars: Mans Zelmerlow and Blue Cafe. It’s surprise for all fans, because it is the first time since 2009 when the winner of Eurovision has been invited as a special guest. Måns Zelmerlöw has won 2015 Eurovision Song Contest and from that time he has been seven times in Poland. In addition, he described Poland as his second home. This year he was also a co-host of British national final Eurovision: You Decide. In December 2016, he released sixth studio album Chameleon and currently he goes ahead with the promotion  by choosing Happyland as his latest single. […]