Wokalistka będzie reprezentowała Polskę wraz z teledyskiem do utworu „Lucy” w nadchodzącym konkursie OGAE Video Song Contest.

Po niespełna miesięcznej rywalizacji i wewnętrznych preselekcjach, członkowie OGAE Polska zdecydowali, że Polskę w nadchodzącym konkursie OGAE Video Song Contest reprezentować będzie obraz do utwory Lucy z repertuaru Kasi Stankiewicz – niezwykle uzdolnionej i charyzmatycznej artystki. Kasia największą popularność zdobyła pod koniec lat 90. ubiegłego wieku, wówczas była wokalistką zespołu Varius Manx. Obecnie nowa polska reprezentantka pracuje nad swoją kolejną solową płytą. Kilka tygodni temu został wydany singiel Lucy, do którego konkursowy teledysk został nakręcony na Islandii.

W wewnętrznych preselekcjach wzięło udział 12 teledysków. Poniżej prezentujemy wszystkie miejsca wraz z ostateczną punktacją.

1. miejsce – Kasia Stankiewicz, Lucy – 197 punktów

2. miejsce – Pola, Paper Ships – 189 punktów

3. miejsce – MashMish, Asylum – 169 punktów

4. miejsce – Dawid Podsiadło, No – 141 punktów

5. miejsce – Donatan & Cleo, Cicha Woda – 140 punktów

6. miejsce – Edyta Górniak, Your High (Night) – 133 punkty

7. miejsce – Mela Koteluk, Fastrygi – 121 punktów

8. miejsce – Ewelina Lisowska, We Mgle – 110 punktów

9. miejsce – MoMo, Szafa – 95 punktów

10. miejsce – Halina Mlynkova, Ostatni Raz – 92 punkty

11. miejsce – Marcelina feat Piotr Rogucki, KarmeLove – 64 punkty

12. miejsce – Paula & Garou, Du Vent Des Mots – 57 punktów

Ideą konkursu jest wybór najlepszego obrazu nakręconego do utworu artysty pochodzącego z danego kraju. Polska od 2010 roku świeci triumfy – wówczas – dzięki Justynie Steczkowskiej – wygraliśmy konkurs. Teledysk do utworu Kim Tu Jestem zgarnął serca i uznanie całej Europy. Rok później Pola z obrazem do utworu You disappear zajęła 4. miejsce. W 2012 roku członkowie OGAE Polska ponownie wskazali Justynę Steczkowską. Jej magiczny teledysk do utworu Sanktuarium zdobył uznanie i ostatecznie uplasował się na 2. miejscu. Rok temu Polskę reprezentował klip Thank U very much z repertuaru Margaret – wówczas zdobyliśmy wysokie 4. miejsce. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niebawem. Pozostaje nam trzymać kciuki za pozytywny odbiór obrazu nakręconego na potrzeby utworu Lucy!

Źródło: Sekcja Rozrywki OGAE Polska – Piotr Miziura

Zdjęcie: materiały prasowe – kasiastankiewicz.pl