W ostatnim czasie aktywność wokalistki na popularnym serwisie społecznościowym Facebook wzrosła z powodu trwającego Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Kayah bacznie śledziła transmisję półfinałów i komentowała je na swoim profilu:

-„Oglądacie Eurowizje?
Rosja wokalnie swietnie”

-„Dobra, po skrócie uważam , ze Rosja nadal najlepiej wokalnie i wizualnie. Żal mi Albanii, bo świetna kompozycja i aranżacja, takze warunki wokalne, ale pani albo sie źle słyszała, albo była bardzo zdenerwowana, bo wciaz śpiewała lekko ponad dźwiękiem, choć słychać , że jest potencjał. Anyway dla mnie to najlepsza kompozycja.” (pisownia oryginalna)

Ciepłe słowa podczas transmisji skierowała do Szwecji i Cypru. Dość dużą kontrowersję wywołała jej ostatnia wypowiedź po występie Polskiej reprezentacji:

-„No i dobrze! Monice co prawda trema troche zjadła głosu, ja to bym pewnie wogole nic z siebie nie wycisnęła! Ciesze sie bardzo:) to taka wrażliwa i mega Piekna laska…a zgrabna niemiłosiernie
Należało sie! Zakochana jestem tez w Cyprze i Szwecji. Oryginalna laska ze Słowenii a Łotwa wyśrubowana do suchej nitki
Tak ze tak:) dobranoc państwu” (pisowania oryginalna)

Wczoraj tj. 21 maja Kayah wzięła udział w programie „Świat się kręci” w TVP1, podczas którego wypowiadała się ciepło o samym konkursie i prezentowanych w trakcie jego trwania utworach.

Czy w związku z dużym zainteresowaniem możemy się spodziewać Kayah na Eurowizji 2016 w barwach naszego kraju? Co sądzicie o ewentualnym udziale Kayah w konkursie w przyszłości?

7 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiemim dlaczego nie zorganizowac eliminacji i niech reprezentanta wybiora widzowie oraz jury (50/50), a nawet zaprosic male jury z 5-10 krajow do pomocy. Tylko w ten sposob poziom utworow moze wzrosnac, inaczej znow pojedzie jakis dinozaur (Edytka albo kaya) z nadzieja ze sie pokaza w Europie, ale to juz dinozaury do spiewania razem z Humperdinkiem i Foggiem.

  2. W ogóle nie bardzo widzę Kayah na Eurowizji, chyba że wróciłaby do stylistyki, którą można było usłyszeć na płycie nagranej z Goranem Bregoviciem. Mam wrażenie, że każda jej kolejna płyta jest gorsza od poprzedniej. Chętnie natomiast na przyszłoroczną Eurowizję wysłałabym grupę Enej lub Strachy na Lachy. Elementy ludowe mile widziane;)

  3. Jak przeczytałam na portalach społecznościowych, ze Kayah zachwyca się miedzy innymi Cyprem, to miałam przerażenie w oczach i wizje Kayah na scenie z podobna piosenka na Eurowizji. Tylko nie to ! Owszem Kayah nie jest banalna i tutaj trzeba by stworzyć bardzo oryginalna propozycje, ponadczasowa , która nadałaby jakiś nowy nurt muzyce. W tym roku chłopaczek z Belgii jest rewelacyjny, tak samo nowoczesna Slowenia. To ciężkie wyzwanie. W przyszłym roku na pewno nie należy się sugerować dzisiejszym zwyciezca. Kazda Eurowizja to inne wybory. W tym roku oczywiście zalew duetow, bo Holandia zajela w duecie 2 miejce w zeszłym roku. Najlepiej zamknąć oczy, odciąć się od tego show i stworzyć cos własnego. Jeśli Kayah jest w stanie to zrobić, to niech probuje sil.

  4. Kahay, marzenie. I chyba niestety tylko marzenie. To zbyt piękny scenariusz, żeby mógł się stać prawdziwym. Osoba z taką historią, z taką wiarygodnością artystyczną, takim głosem, tak niebanalna i niewiarygodnie utalentowana. Gdyby Kahay mogła reprezentowałć Polskę na Eurowizji, moglibyśmy mówić, że oto przedstawiamy polską IKONĘ 😀 Po prostu wow. Dla mnie od lat to Kayah jest właśnie numerem 1, jeśli chodzi o „dream team” na Eurowizję w barwach naszego kraju. Niestety na wyjazd na Eurowizję decydują się u nas jedynie osoby, które z różnych powodów potrzebują jakieś aktywności medialnej, żeby promować swoją muzykę (nie mówię, że mam z tym problem). Podejrzewam, że całe otoczenie Kahyi, gdyby otrzymała stosowną propozycję, odradzało by to jej.

    • Kayah ma głos to fakt, w ogóle nie można jej odmówić charyzmy, ale każda jej kolejna płyta jest coraz gorsza. Mam wrażenie, że jej gwiazda albo powoli się wypala albo usiłuje zrobić wszystko, by być w głównym nurcie. Trudno jej się dziwić, rozgłośnie puszczają głównie papkę, ale trochę mi szkoda, że odeszła od elementów charakterystycznych dla jej muzyki. Do dziś słucham utworów, które Kayah nagrała z Goranem czy Cesarią. Tym bardziej jest mi żal, że teraz stawia na bezbarwną papkę.