Premiera utworu Deena i Dalal odbędzie się już 19 lutego podczas programu „BH Eurosong” w Sarajewie. Start o 20:15!

Telewizja bośniacka BHRT ogłosiła, że „BH Eurosong Show” odbędzie się w piątek, 19 lutego o 20:15 i to właśnie wtedy po raz pierwszy usłyszymy piosenkę eurowizyjną napisaną przez Almira Ajanovicia, a wykonaną przez Deena (ESC 2004) i Dalal, których na scenie wspomagać będzie wiolonczelistka Ana Rucner z Chorwacji. Próby przed programem już trwają. Po raz pierwszy eurowizyjne show odbędzie się poza studiem BHRT na przedmieściach Sarajewa. Miejscem premiery ma być zabytkowy budynek Ratusza, który jest jednym z symboli stolicy kraju. Warto poinformować, że doszło do tego dzięki współpracy nadawcy publicznego z władzami miasta. Za cały program ma być odpowiedzialny znany reżyser teatralny. Gościem programu będzie Maya Sar, reprezentantka BiH z 2012 roku.

Na razie nie wiele wiemy o samym utworze. Pewne jest, że zostanie wykonany w języku bośniackim. Jak informował kompozytor, wciąż trwają dyskusje na temat tytułu piosenki. Zarówno Deen jak i Dalal zapewniają, że będzie to kompozycja w gatunku, którego nigdy wcześniej nie prezentowali, więc może być to spora niespodzianka dla fanów. Nie wiadomo jeszcze, czy do piosenki powstanie profesjonalny teledysk. BHRT bierze pod uwagę możliwość wykorzystywania nagrania z programu „BH Eurosong” by zaoszczędzić, gdyż, niestety, sytuacja finansowa stacji nadal jest katastrofalna.

Bośnia i Hercegowina pojawi się w pierwszym półfinale Eurowizji 2016. Będą tam też dwie inne republiki b. Jugosławii – Chorwacja i Czarnogóra. Jak na razie państwa Bałkanów Zachodnich trzymają plany eurowizyjne w tajemnicy, a jedynie Słowenia organizuje preselekcje narodowe. Czarnogórski zespół Highway zaprezentuje swój utwór na początku marca. Aktualnie trwają prace nad teledyskiem, który zrealizowany będzie w Kotorze. Nagrywa również reprezentantka Macedonii – Kaliopi. Nie ma na razie żadnych nowych informacji ws. reprezentantów Serbii i Chorwacji.

Źródło: Avaz.ba, Faktor.ba, fot.: rs.n1info