W ubiegłą sobotę poznaliśmy 10 kandydatów walczących o bilet do Kijowa i prawo reprezentowania Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wśród tej dziesiątki znalazła się Aneta Sablik, która zgłosiła się z utworem Ulalala.

Aneta Sablik urodziła się i dorastała w Bielsku-Białej wraz z młodszym bratem – Mateuszem. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 18, a następnie do gimnazjum i liceum artystycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. Dalszą naukę zamierzała kontynuować w Krakowie, chcąc rozpocząć studia aktorskie na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, na które ostatecznie się nie dostała. Za namową rodziców podjęła zatem studia na wydziale dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. W 2012 roku wyjechała do Niemiec, a tam zaczęła współpracę z niemieckim muzykiem – Kevinem Zuberem, z którym później się zaręczyła.

W 2013 roku zgłosiła się do udziału w 11. edycji niemieckiej wersji programu Idol, realizowanego w Niemczech pod nazwą Deutschland sucht den Superstar. Sablik pomyślnie przeszła rundę castingową, podczas której producenci talent show złamali dla niej regulamin, bowiem w programie mogły brać udział wyłącznie osoby znające język niemiecki, którego to piosenkarka nie znała na tym etapie programu. Wokalistce udało się dotrzeć do finału, zorganizowanego 3 maja 2014, gdzie m.in. zaprezentowała swój pierwszy singel pod tytułem The One. Ostatecznie Sablik została zwyciężczynią programu, zdobywając 57,9% wszystkich głosów. Jako nagrodę otrzymała 500 tysięcy euro, samochód i kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music.

Natychmiast po zwycięstwie piosenkarki w programie, został wydany jej singel „The One”. Piosenka znalazła się na 1. miejscu na oficjalnych listach sprzedaży w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. The One uzyskał ponadto złoty certyfikat w Niemczech za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 200 tysięcy kopii. Utwór był pierwszym singlem promującym jej debiutancką płytę o tym samym tytule, która ukazała się 23 maja. Album The One uplasował się na listach sprzedaży na: 11 miejscu w Niemczech, 14. pozycji w Austrii oraz 25. miejscu w Szwajcarii. W 2015 roku odbyła się trasa koncertowa artystki.

W 2016 roku Aneta wystąpiła w Niemieckim programie Dance Dance Dance, w którym dotarła do finału, ostatecznie zajmując 2 miejsce. Na początku 2017 roku wystąpiła gościnnie podczas Mystorial Tour, z okazji 25-lecia kariery artystycznej DJ Bobo.

Czy Aneta przekona widzów oraz jury swoją propozycją i zwycięży 18 lutego w Warszawie? Odpowiedź poznamy wkrótce.

Zapraszamy do przesłuchania utworu Ulalala, a już niedługo pojawi się pierwszy wywiad z Anetą!

źródło i zdjęcie: Aneta Sablik

1 KOMENTARZ