Od zwycięstwa duetu Gromee i Lukas Meijer podczas Krajowych Eliminacji 2018 minął już ponad miesiąc. Za równe cztery tygodnie nasi reprezentanci po raz pierwszy staną na eurowizyjnej scenie, aby powalczyć o miejsce w finale. Podczas koncertu preselekcyjnego nie wystąpili sami. Na scenie towarzyszyły im trzy inne osoby. Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył jednej z nich. O kim mowa? Przeczytajcie poniżej!

Kilka dni temu, miesiąc po Krajowych Eliminacjach, Mahan Moin udostępniła czwartą część wspomnień z tego wydarzenia, zatytułowaną Days by Mahan. Możecie ją zobaczyć tutaj:

Jak widzimy na nagraniu, Gromee’emu i Lukasowi towarzyszy kilka znanych twarzy, w tym obecna wokalistka zespołu ŁzySara Chmiel. Podczas występu na Krajowych Eliminacjach występowała na scenie, wspomagając Lukasa Meijera w chórkach razem z drugą wokalistką, Leną Romul (finalistką czwartej edycji programu Mam Talent).

Kim jest Sara Chmiel? A właściwie Sara Chmiel-Gromala?

♥ #lightmeup #teamgromee #teamlukas #sonymusic #krajoweeliminacje

A post shared by #TeamGromee #TeamLukas (@teamgromee) on

26-letnia Sara Chmiel-Gromala urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej w województwie małopolskim. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Do 2010 była wokalistką rzeszowskiego tercetu Mocha, z którym wystąpiła w Mam Talent.

Od stycznia 2011 roku jest wokalistą zespołu Łzy. Tyle informacji możemy znaleźć o Sarze w Internecie. Ale co jeszcze o niej wiemy?

Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami (na specjalności zarządzanie reklamą). Pracę magisterską Wykorzystanie Internetu i Mediów społecznościowych przez artystów z branży muzycznej w celach promocji, sprzedaży i budowania własnego wizerunku obroniła 13 lipca 2017 roku (dzień przed swoimi urodzinami!)

Prywatnie jest związana z Andrzejem Gromalą, szerzej znanym jako Gromee. Jak wszyscy doskonale wiemy, będzie on reprezentował Polskę podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Czy Sara ponownie wystąpi na scenie podczas koncertu półfinałowego? Wszystko wskazuje na to, że tak. Wokalistka towarzyszy duetowi naszych reprezentantów podczas wszystkich przygotowań do Konkursu (odwiedziła m.in. Londyn podczas London Eurovision Party).

Mamy dla Was jeszcze jedną wiadomość, którą już teraz możemy się z Wami oficjalnie podzielić! 7 kwietnia Sara i Gromee zawarli związek małżeński podczas uroczystości w górach. Artystka przybrała nazwisko swojego wybranka i teraz nazywa się Sara Chmiel-Gromala. W imieniu załogi Eurowizja.org składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności na nowej drodze życia oraz życzymy sukcesu w Lizbonie!

Yes❤️ @sarachmiel

A post shared by GROMEE (@gromeeofficial) on

Na koniec jeszcze mały akcent eurowizyjny – utwór To nie ja (oryg. Edyta Górniak – ESC 1994) w wykonaniu Sary Chmiel:

Zdjęcie: archiwum prywatne
Źródło: własne

1 KOMENTARZ