O holenderskim duecie słów kilka.

The Common Linnets, mający w tym roku reprezentować Holandię w Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką ‚Calm After The Storm’, to tak naprawdę Ilse de Lange oraz Willem Bijkerk, posługujący się pseudonimem Waylon. Ona to wielka gwiazda, on jest odkryciem The Voice. Znają się od czasu kiedy byli nastolatkami. Oboje specjalizują się w muzyce country. Dzielą się pasją do prostych, szczerych i jednocześnie emocjonalnych utworów. To właśnie ona doprowadziła do powstania duetu. Inspirują ich takie gwiazdy jak Emmylou Harris, Johnny Cash,Crosby, Stills, Nash & Young czy James Taylor. Pisząc wspólne piosenki Ilse i Waylon trafili między innymi do Nashville, królestwa muzyki country.

Makolągwa (ang. Common Linnet) jest ptakiem powszechnie występującym we wschodnich rejonach Holandii. Dla Ilse i Waylona, którzy stamtąd pochodzą, ten pięknie śpiewający ptak stał się idealnym symbolem dla muzyki którą tworzą.

Ilse de Lange urodziła się 13 maja 1977 w Almelo. Karierę rozpoczęła w wieku 8 lat. Pierwszą jej płyta ukazała się w 1998 roku. Wydała w sumie 11 albumów, z czego 7 było numerem 1 w Holandii.

Waylon swój pseudonim zawdzięcza Waylonowi Jenningsowi, z którym współpracował aż do śmierci artysty. W 2008 roku wziął udział w programie Holland’s Got Talent, dotarł do finału talent show, ostatecznie zajmując drugie miejsce tuż za Daniëlle Bubberman. Do dnia dzisiejszego wydał dwie solowe płyty: ‚Wicked Ways’ oraz ‚After All’. 

 

Oto piosenka ‚Calm Afer The Storm‚ którą Makolągwy wykonają w Kopenhadze:

 

Źródło: eurovision.tv, wikipedia.org  Foto: paulbellaart.com