NDR

Niemiecka telewizja NDR przedstawiła pierwszych uczestników, którzy wezmą udział w selekcjach Unser Lied für Israel. Czy ktoś z nich będzie reprezentować Niemcy w Tel Awiwie?

Tak jak w zeszłym roku, dwie grupy jurorskie, 100-osobowy międzynarodowy panel eurowizyjny i 20-osobowy panel ekspertów, zdecydowały o uczestnikach, którzy zostali zakwalifikowani do części telewizyjnej selekcji. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, niemiecki nadawca rozmawia również z wykonawcami, którzy nie brali w specjalnych warsztatach. Ich nazwiska poznamy później.

Thomas Schreiber, szef działu rozrywki w niemieckiej telewizji zaznacza: Nasi kandydaci pracują teraz nad swoimi piosenkami podczas warsztatów twórczych […]. Schreiber dał również do zrozumienia, że nadawca chce odejść od utworów, które mają wyłącznie charakter radiowy. W jego odczuciu, mając na względzie telewizyjny charakter Eurowizji, utwory muszą zainteresować i wywoływać emocje wśród widzów. Warsztaty twórcze w Berlinie mają trwać 5 dni i angażować 24 różnych producentów, którzy mają przygotować piosenki dla uczestników selekcji. Wśród producentów są m.in. Thomas Stengaard (Dania 2013, Niemcy 2018), Axel Ehnström (Paradise Oskar, Finlandia 2011) czy Tim Schou (A Friend From London, Dania 2011).

Kim są uczestnicy?

Aly Ryan urodziła się w Oberursel, ale mieszka w Los Angeles. Ryan to instrumentalistka, która specjalizuje się w muzyce indie pop. Jej debiutancki utwór No Parachute dotarł do pierwszej 10 najpopularniejszych utworów w Niemczech.

 

BB Thomaz pochodzi z Düsseldorfu i zasłynęła udziałem w programie The Voice of Germany, gdzie dotarła do finału. Wokalistka jest również autorką piosenek, gra na pianinie i gitarze. Poza muzyką, Thomaz jest trenerem fintessu. Przy piosence Don’t go missing współpracował z nominowanym do nagrody Grammy producentem Kylem K2 Stewartem II (Fifth Haramony, Tamar Braxton, Fantasia).

 

Pochodzący Linus Bruhn z Hamburga także uczestniczył w programie The Voice of Germany. Wokalista ma na koncie szereg ról musicalowych. Jego kanał na Youtube  przyciąga wielu słuchaczy. Bruhn umieszcza tam swoje nagrania gitarowych coverów. Do tej pory ma na swoim koncie ponad 3 miliony odtworzeń.

 

Gregor Hägele ze Stuttgartu to kolejny uczestnik The Voice of Germany. W programie zasłynął wykonaniami akustycznych piosenek. Pasją Gregora jest niemiecka i angielska muzyka pop.

 

Lilly among clouds pochodzi z okolic Würzburga. W 2014 roku, młoda wokalistka otrzymała nagrodę miasta, dzięki której wydała swoją debiutancką EPkę rok później. Natomiast jej pierwszy album Aerial Perspective ujrzał światło dzienne w 2017 roku. Artystka ma za sobą występy między innymi podczas SXSW Festival w amerykańskim Austin i podczas Australian Music Week w Sydney.

Makeda pochodzi z  Bonn, ale jej korzenie sięgają karaibskiej wyspy – Trinidadu. Wokalistka jest częścią zespołu Steal a Taxi, który dotarł do części warsztatowej niemieckich selekcji w 2018 roku. Artystka ma za sobą role w kilku musicalach oraz realizuje się muzycznie na swoim kanale na Youtube.Niemieckie preselekcje odbędą się w lutym, a poprowadzą je Barbara Schöneberger i Linda Zervakis.

Źródło: NDR, PRINZ ESC-blog, esckaz 

2 KOMENTARZE