EBU i ORF poinformowały, że druga tura sprzedaży biletów na Eurowizję 2015 ruszy w czwartek od godziny 9:00. Jakie bilety będą dostępne?

29 stycznia o 9 rano ruszy sprzedaż biletów na półfinały Eurowizji 2015. Przypominamy, że podobnie jak ostatnio, kupić będzie można wejściówki zarówno na te najważniejsze koncerty (19 i 21 maja o 21:00), ale także na „Family Show” czyli trzecią próbę generalną (19 i 21 maja po południu) oraz „Jury Show” czyli II próbę generalną, podczas której piosenki oceniają europejscy jurorzy (18 i 20 maja o 21:00). Sprzedaż odbywać się będzie głównie drogą internetową za pośrednictwem stron OETicket i Wien-Ticket, a także w kasie Hali Miejskiej i przez telefon (pod numerem +43 1 96096). Ceny zależne są od sektora i wydarzenia, na które bilety kupujemy. Dokładny koszt biletów poznać można poprzez wizytę na stronach, które podaliśmy powyżej. Na razie nie wiadomo kiedy w sprzedaży ponownie pojawią się bilety na finał, ale ORF zapewnia, że wejściówki będą dostępne do kupienia aż do maja, a dokładne informacje zawsze parę dni wcześniej podane zostaną w Internecie.

Podczas wczorajszego losowania Polska otrzymała prawo do występu w drugiej połowie drugiego półfinału, co oznacza, żę reprezentant naszego kraju pojawi się na scenie 21 maja i będzie miał 16 konkurentów, w tym m.in. reprezentantów Szwecji, Czech, Litwy czy Azerbejdżanu.

Źródło: ORF