Kolejne pięć piosenek, które powalczą o bilet do Lizbony już opublikowane. Co ma dla nas m.in. Asmik Shiroyan?

Połowa stawki już znana. Czas na kolejne utwory, które usłyszymy w wersji live w sobotnie wieczory, począwszy od 3 lutego. Dziś producenci Depi Evratesil publikują kolejną piątkę propozycji. Harmonogram udostępnienia utworów biorących udział w selekcjach przedstawia się następująco:

Poniżej przedstawiamy sylwetki kolejnej piątki wykonawców wraz z ich konkursowymi propozycjami.

Mger Armenia

Mger to piosenkarz, aktor musicalowy, a także
ambasador młodych ormiańskich talentów. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych oraz muzycznych, między innymi Złoty Mikrofon podczas All-Russian Festival czy Artysta roku 2013 podczas Armenian Music Awards. Mger podobnie jak Hayk Kasparov próbuje po raz kolejny – w 2009 roku artyści byli rywalami, zaś to Mgerowi poszło znacznie lepiej – z piosenką „My Heart My Soul” zajął drugie miejsce. Artysta od zawsze marzy, by wystąpić na scenie eurowizyjnej. „Forever” jest propozycją autorstwa Yannisa Stefanidisa oraz Arsena Barsamyana.

Arman Mesropyan

Absolwent Szkoły Muzycznej w Erywaniu, gdzie pobierał lekcje gry na fortepianie, by później także podszlifować wokal na studiach. Solista szkolnego chóru „Sebastians”. Ukończył także studia na wydziale mechanicznym państwowej politechniki. Laureat wielu nagród i wyróżnień: „Odkrycie Roku” podczas All-Armeńskiego Konkursu Współczesnej Muzyki Popularnej „Złota Lira”; III Nagrody w konkursie dla młodych śpiewaków „Young Voices”; Specjalny dyplom za najlepszą interpretację piosenki „Monolog” w konkursie „Młode głosy”; Dyplom za udział w projekcie „Odkryte talenty” ormiańskiego centrum kulturalnego „Zvartnots” (Moskwa, Rosja); Dyplom za aktywną współpracę muzyczną z ormiańskim centrum kulturalnym „Cilicia” (Los Angeles, USA). Uczestnik  26. edycji festiwalu „Słowiański Bazar”, odbywającego się co roku w Witebsku (2017). Dotychczas zbierał swoje doświadczenie zawodowe jako wokalista wspomagający. „What You Hide” to już kolejna propozycja konkursowa od Vahrama Yanikyana.

Asmik Shiroyan

Do ponownego udziału w „Depi Evratesil” namawiali ją fani, rozczarowani rezultatem artystki w poprzedniej edycji talent show. Eliminacja Asmik bezpośrednio przed odcinkami na żywo budziła wiele wątpliwości. Wówczas oskarżano Ivetę Mukuchyan o stronniczość, gdyż do live’ów wybrała Vahe Aleksanyana. Ta sytuacja sprawiła, że fani Shiroyan postanowili wyrazić swoje niezadowolenie, pisząc do nadawcy petycję o przywrócenie do programu uczestniczki. Na ostateczną decyzję o ponownym zgłoszeniu swojej kandydatury do programu nie musieliśmy długo czekać. Asmik ogłosiła ją krótko po rozpoczęciu przyjmowania przez nadawcę utworów.

Artystka, znana zarówno polskim (gala Fryderyków 2014 i występ z Mateuszem Ziółko) jak i ukraińskim widzom (The Voice of Ukraine) na scenie „Depi Evratesil” taneczny utwór „You & I”, autorzy której (Neil Ormandy, Marli Harwood, Jamie „HAJ” Hajigeorgiou) współpracowali ze światowymi gwiazdami muzyki takimi jak Demi Lovato, Kelly Clarkson, Kygo, Sigala, Aloe Blacc, Kylie Minogue czy James Arthur.

Zhanna Davtyan

Zhanna Davtyan, podobnie jak Tyom jest półfinalistką ormiańskiego „X Factor”. Z tą jednak różnicą, że artystka poszła do programu rok wcześniej. Niestety dotychczas opublikowała tylko jeden utwór „Ժպտա” (pol. Szept). „Unbreakable” jest jej autorską propozycją, powstałą we współpracy z Nickiem Egibyanem jest więc w pewnym sensie przypomnieniem się słuchaczom.

Gevorg Harutyunyan

Do gry powraca również kolejny uczestnik poprzedniej edycji „Depi Evratesil”, który podobnie jak Asmik został wyeliminowany bezpośrednio przed odcinkami realizowanymi na żywo. Gevorg Harutyunyan, zwycięzca 4. edycji ormiańskiego „Tańca z Gwiazdami” oraz uczestnik drugiej edycji tamtejszego „X Factor” wyjaśnia, że w podjęciu decyzji o powrocie do talent show pomogła mu zmiana formuły programu. „Bez względu na to, jakie piosenki będą i kto będzie, myślę, że Telewizja Publiczna znalazła w końcu najskuteczniejszy format. Format, który jednocześnie wzmocni naszą nowoczesną, barwną muzykę ormiańską i pokaże na scenie ludzi, którzy będą mieli coś do powiedzenia…” – podkreśla Gevorg w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym. Czego możemy się spodziewać? „Stand Up” to kompozycja  określana jako ballada symfo-folkowa. Powstała ona we współpracy Gevorga z Astghik Grigoryan’em do słów Liany Aramyan, córki Anny Harutyunyan kompozytorki „I Am Alive” – utworu, który mieliśmy okazję usłyszeć w jego wykonaniu podczas pierwszej edycji „Depi Evratesil”.

Zmagania w drugim sezonie „Depi Evratesil” będzie można śledzić w każdą sobotę, począwszy od 3 lutego. Reprezentant dla Lizbony zostanie wybrany dzięki głosom widzów i międzynarodowego jury (system 50/50). Pierwszą edycję programu wygrała Artsvik Harutyunyan. Artystka w Kijowie wykonała utwór, wybrany spośród nadesłanych do nadawcy – „Fly with Me”.

 

Źródło: bravo.am, news.am, facebook, wiwibloggs
Zdjęcie główne: Zham Magazine; pozostałe: materiały prasowe, wikipedia, facebook