Już dzisiaj kolejny odcinek litewskich selekcji w którym to kolejna dziesiątka wykonawców zmierzy się o tytuł reprezentanta naszych północno-wschodnich sąsiadów na zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji.

UPDATE: Do następnej rundy awansowali Mia, Martynas Kavaliauskas,  Monika Linkytė Ieva Zasimauskaitė oraz Kristina Radžiukynaitė

W drugim odcinku drugiego etapu litewskich selekcji zmierzą się:  Gintė Sičiūnaitė,  Ieva Zasimauskaitė, Kristina Radžiukynaitė, Martynas Kavaliauskas, Mia, Monika Linkytė, Neringa Šiaudikytė, Pop Ladies, Soliaris oraz Tadas Vilčinskas. Zaśpiewają między innymi takie eurowizyjne hity jak: ‚Only teardrops’, ‚Molitva’ czy ‚Satellite’.  Piątka awansuje do następnego odcinka, w którym zmierzą się z   Viliją Matačiūnaitė, Vaidasem Baumila, Aistė Pilvelytė, zespołem VIG Roses oraz Justinasem Lapatinskasem, którzy pomyślnie przeszli zeszłotygodniowe starcie. W następnym odcinku odpadnie jeden uczestnik, w kolejnym również jeden. Zakończy się wtedy drugi etap selekcji w którym uczestnicy śpiewają stare eurowizyjne piosenki. W trzecim etapie, trwającym trzy tygodnie, poznamy już właściwe propozycje wykonawców. Wielki finał selekcji odbędzie się 15 lutego.

Transmisje internetową od godziny 20.00 można śledzić TUTAJ.

 

foto: m.alfa.lt,  źródło: esctoday.com