Kolejni artyści w stawce Melodifestivalen 2019!

1
1585

Co roku na przełomie października oraz listopada szwedzki tabloid Aftonbladet publikuje listę uczestników, którzy zostali wybrani bądź zaproszeni do udziału w konkursie Melodifestivalen. Jakie nazwiska pojawiły się w mediach w tym roku?

Szwedzki tabloid Aftobladet słynie z informacji dotyczących selekcji Melodifestivalen. Jeden z redaktorów tego dziennika, Tobbe Ek, sukcesywnie ujawnia nazwiska uczestników konkursu, rzadko kiedy się myląc. Co roku gazeta publikuje listę uczestników znacznie wcześniej niż nadawca SVT, dzięki czemu w ubiegłym roku, przed konferencją prasową, do prasy wyciekły nazwiska 24 artystów. Jednym z tych, których tabloid nie wykrył, była między innymi Margaret.

Aftonbladet donosi, że w najbliższym konkursie na pewno zobaczymy Wiktorię Johansson oraz Nano Omara, którzy brali udział w Melodifestivalen 2017. Nazwiska są o tyle elektryzujące, że oboje zdołali uzyskać większą liczbę głosów widzów niż Robin Bengtsson (3. w rankingu), który ostatecznie wygrał cały konkurs. Nano uplasował się w nim na szczycie, zaś Wiktoria zajęła drugie miejsce.

Tabloid donosi również, iż stawkę zasilą Oscar Enestad (MF 2017 razem z zespołem FO&O) oraz zespół Avingarna, których fani konkursu Eurowizji mogą znać z ESC 1993, w której to zajął 7. miejsce. Ich utwór Eloise to do dziś ogromny hit nie tylko w Szwecji, ale także w innych krajach skandynawskich.

Według informacji zawartych w artykule autorstwa Tobbego Eka, również John Lundvik oraz Jon Henrik Fjällgren zostali wstępnie zaproszeni do konkursu, pod warunkiem znalezienia świetnych utworów. W zeszłym roku podobną sytuację miały Jessica Andersson oraz Emilia Mitiku. Jedna z nich zakwalifikowała się finalnie do samego konkursu, zaś druga trafiła ze swoją piosenką na listę rezerwową. Jednakże warto zaznaczyć, że nazwiska Johna oraz Jona nie są jeszcze na liście pewnych uczestników. Na ten moment oficjalnie w stawce znajduje się tylko zespół The Lovers of Valdaro, o którym pisaliśmy tutaj.

Przez najbliższe półtora miesiąca możemy spodziewać się kolejnych rewelacji serwowanych przez szwedzki tabloid. Jednakże oficjalne potwierdzenie wszystkich artystów oraz ujawnienie tytułów piosenek nastąpi najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu listopada. 

Źródło: Aftonbladet, własne ; Foto: Fredrik Sandberg, TT

1 KOMENTARZ