Zapraszamy na relację z konferencji prasowej z reprezentantem naszego kraju – Michałem Szpakiem.

Michał Szpak spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. Podczas niej przyznał, że owszem – David Bowie jest jego inspiracją, jednak osobowościowo jest mu bliżej do Freddiego Mercury’ego. Jednak nie chce go naśladować, tylko być sobą. Powiedział:

Jeśli jesteś sobą możesz wszystko.

Powiedział też, że najważniejsze dla niego są szczerość, odwaga i emocje, dlatego też wszystkie jego utwory są prawdziwe. Michał Szpak przyznał również, że swoim emocjami chce dzielić się ze wszystkimi odbiorcami i ma nadzieję, że dotkną one każdego, kto go słucha.

Jeden z dziennikarzy zadał mu pytanie o to, jakie jest jego ulubiony polski eurowizyjny występ.. Odpowiedział, że absolutnie Edyta Górniak  i podczas jej występu czuje motyle w brzuchu. Przyznał, że jest jedna rzecz, która ich łączy – obydwoje mówią w języku emocji. Padło  także pytanie o ulubiony kolor artysty – oczywiście jest to czerwień oraz o emocje towarzyszące Krajowym Eliminacjom i co czuł, kiedy wygrał z dwie głównymi faworytkami. Artysta stwierdził, że były to ciężkie preselekcje, ale jest bardzo szczęśliwy.

Dowiedzieliśmy się również, że dla artysty łatwiejszy od Konkursu Piosenki Eurowizji był skok na bungee i ma wrażenie, że umrze na scenie. Na koniec uściskał serdecznie prowadzącą konferencję.

 Zdjęcie: Anna Velikova (EBU)

2 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem dlaczego rdzewieje w Polsce. Juz dawno powinien wyjechac do kraju angielsko-jezycznego i podszkolic angielski. Niekoniecznie do spiewania, ale wlasnie do swobodnej konwersacji z dziennikarzami i publicznoscią.