Konferencje prasowe finalistów

Za nami pierwsze spotkania z automatycznymi finalistami 62. Konkursu Piosenki Eurowizji podczas konferencji meet & greet. Lista dzisiejszych uczestników:

Odbyła się także konferencja prasowa prowadzących: Oleksandra Skichko, Volodymyra Ostapchuka oraz Timura Miroshnychenko.

Zapraszamy do śledzenia naszych doniesień na naszej stronie oraz mediach społecznościowych: 
✦ FACEBOOK: https://www.facebook.com/eurowizjaorg/
✦ INSTAGRAM: https://www.instagram.com/eurowizjaorg/
✦ TWITTER: https://twitter.com/eurowizja_org
✦ SNAPCHAT: eurowizja

PROWADZĄCY

Podczas konferencji dowiedzieć się mogliśmy między innymi, że ubrania prowadzących zostały stworzone przez ukraińskich projektantów są klasyczne ale z lekkim elementem ludowym, różne stroje i rodzaje materiałów. Na żart, że Timur poprowadzi green room z rosyjskim akcentem Volodymyr podkreślił, że z rosyjskim. Wspomniany Timur ponoć wie wszystko o Eurowizji, jest jedyną osobą która dwa razy poprowadziła Juniora. Zajmie się on green roomem. Volodymyr będzie mówił po francusku, nie czuje się do końca pewnie w tym języku, ale ćwiczy ze swoim bratem mieszkającym we Francji. Prowadzący wspomnieli, że w czasie Eurowizji ma pojawić się niespodzianka z Månsem Zelmerlöwem.

Dlaczego poprowadzą sami mężczyźni? Ponieważ Ukraina już wiele razy pokazywała na Eurowizji piękne kobiety. Celebrują różnorodność w ten sposób, że po raz pierwszy jest to ekipa złożona z męskich prowadzących. Poza tym wydanie zostanie mniej pieniędzy na kreacje, jeśli nie ma kobiet.

Volodymyr podkładał głos głównego bohatera w Strażnikach Galaktyki. Mówi po polsku, ma polskie korzenie. Vova jest zdecydowanie najbardziej gadatliwy z całej trójki. Prowadzący ćwiczą wszystkie możliwości na wypadek gdyby coś poszło źle. Padło stwierdzenie, że gdy „nie wiesz co powiedzieć, zapytaj Janę Ola Sanda” Mają nawet przygotowany scenariusz na brak światła.

UKRAINA

Członkowie grupy O.Torvald są zachwyceni profesjonalnością Eurowizji. W czasie ich występu pojawia się wielka głowa – jej symbolika jest następująca: nasze głowy są naszym największym problemem, powinny być „czystsze” i bardziej skupione. Wokalista grupy, Yevhen Halych tęskni za czasami młodości, ale twierdzi że duchowo zawsze trzeba pozostać młodym.

Wykonawcy często pojawiają się w Polsce, np. w Must Be The Music czy na Przystanek Woodstock, bardzo chętnie będą przyjeżdżać do Polski częściej, a sam wokalista chciałby zdobyć więcej polskich kobiet.

Członkowie grupy starają się nie zwracać uwagi na krytykę, a piosenka ich jest właśnie między innymi o tym aby wyrzucić takie rzeczy ze swojej głowy.  Grali na wielu festiwalach i zawsze mają coś do powiedzenia ludziom i nie widzą różnicy między festiwalami i Eurowizją. Chcą pokazać światu że są muzykami z bardzo małej ukraińskiej miejscowości ale mają wielkie marzenia. Zapraszają wszystkich na wielkie afterparty po Eurowizji

Mówiąc o Eurowizji wspomnieli, że najlepsze występy według nich mieli w zeszłym roku Gruzini oraz Jamala.

WŁOCHY

Francesco Gabbani mimo słabej znajomości angielskiego rozbawiał dziennikarzy na konferencji od samego początku. Przypomniane zostało znaczenie piosenki, o tym że zachodni ludzie wypaczają wartości Wschodu. Ekipa nie spodziewała się jednak takiego sukcesu utworu. Francesco twierdzi, że sam celebruje Karmę poprzez robienie dobrych rzeczy. Nie boi się też, że małpa stanie się popularniejsza od niego, jest ona ważną częścią przesłania piosenki. Goryl pojawił się po to, aby zwizualizować znaczenie utworu. Kluczem kompozycji jest prosta melodia i głębokie znaczenie.

Francesco twierdzi, że są dwa typy fanów tej piosenki – ci którzy rozumieją jej słowa i ci o których ona jest.  Z jednej strony bycie faworytem bardzo go ekscytuje, ale z drugiej stara się od tego odciąć i przeżywać Eurowizję jak najbardziej normalnie. Zdecydował się nie tłumaczyć piosenki, ponieważ stwierdził, że brzmienie angielskiego nie pasowałoby do niej.

Wokalista pokazał jak tańczyć małpią choreografię. Wspomniany został fakt spotkania wokalisty z autorem książki „Naga Małpa”, Desmondem Morrisem, która była inspiracją do powstania włoskiej piosenki.

HISZPANIA

Manel Navarro zachwycił się barszczem. Wyjaśnił kontrowersje związane z jego znajomością z jurorem hiszpańskich selekcji – jest tylko jego znajomym jak wielu innych muzyków z tego kraju. Czuje się pewnie na scenie, ale chce zmienić pewne rzeczy w swoim występie. Wykonawca ma nowy tatuaż, napis „muzyka” po ukraińsku – ponieważ kocha muzykę, a wzięcie udziału w Eurowizji wiele znaczy w jego życiu.

W występie chcą postawić nacisk na ujęcia kamer i światła, zrobić więcej zbliżeń i rozjaśnić scenę. Jego eurowizyjna piosenka nie była nagrana specjalnie na Eurowizję, była drugim singlem wykonawcy. Wokalista lubi wiele piosenek eurowizyjnych, między innymi Euphorię Loreen. Ogląda Eurowizję co roku, ale nie uważa się za fana konkursu, bardziej jako melomana.

Wokalista zaśpiewał dwie tegoroczne piosenki eurowizyjne: brytyjską, oraz szwedzką.

NIEMCY

Levina opowiadała m.in. o tym jak przygotowywała swojego pierwszego własnego singla i porównała to do doświadczenia eurowizyjnego, gdzie otoczona jest profesjonalistami. Przed wzięciem udziału w selekcjach nie sądziła, że może trafić na Eurowizję.

Piosenka skomponowana jest przez niemieckich kompozytorów, została wybrana z wielu wysłanych do niemieckich selekcji. Utwór miał pięć wersji, osobną dla każdego uczestnika selekcji.

Levina ma wiele inspiracji muzycznych, między innymi pop czy jazz. Gdyby była jakaś piosenka o jej życiu, też nazywałaby się „Perfect Life”. Dzięki Eurowizji dowiedziała się jak zróżnicowane są europejskie kultury. Przed selekcjami Levina nie miała zbyt wielkiego doświadczenia z występowaniem w telewizji.

WIELKA BRYTANIA

Wielki element sceniczny złożony z luster, którego widzimy w występie Lucie Jones, nie był łatwy do przygotowania. Został zrobiony w całości przez ekipę ukraińską, ponieważ byłoby to niemożliwe dostarczyć coś takiego z Wysp Brytyjskich. Lustra odnoszą się do pewnych fragmentów piosenki.

Lucie poznała swojego partnera w czasie udziału w X Factorze. Para ma się pobrać w tym roku. Wokalistka cieszy się, że dzięki muzyce udaje jej się nawiązywać kontakty z ludźmi.

Wokalistka przestraszyła się pirotechniki na próbie, ponieważ nie była gotowa na to, że pojawi się ona także przed nią. Lucie wiedziała, że utwór skomponowany przez Emmelie De Forest jest przeznaczony dla niej odkąd go tylko usłyszała. Przed selekcjami przesłuchała wiele utworów które mogłyby potencjalnie trafić do niej.

Oglądała Eurowizję od dzieciństwa, więc dla niej jest niesamowite to, że wreszcie tu jest, ale nie zdawała sobie wcześniej sprawy jak wielkie jest to wydarzenie. Podkreśla, że jej piosenka radzi sobie trochę lepiej na liście przebojów niż ostatnie brytyjskie propozycje eurowizyjne.

Wokalistka nie żałuje zaangażowania się w Eurowizję, choć kosztuję ją to bardzo dużo pracy. Rozmawiała z kilkoma byłymi brytyjskimi, którzy dali jej kilka porad związanych z Konkursem.

FRANCJA

Alma przyzwyczajona jest do małych widowni, więc wystąpienie na eurowizyjnej scenie z lekka ją przerażało, ale daje jej ono dużo siły i motywacji do stawania się lepszym człowiekiem. Wokalistka bardzo aktywnie promowała się, nie tylko we Francji, ale starała się być na wszystkich możliwych przedeurowizyjnych imprezach.

Taniec pojawia się we francuskich wizualizacjach, ponieważ jest on ważnym elementem muzyki i sztuki. Tego samego dnia co pierwsza próba miała też miejsce premiera debiutanckiej płyty Almy, więc sama uważa to za najważniejszy dzień w swoim życiu.

Wokalistka mieszkała w wielu krajach, nie chce śpiewać tylko po francusku co zmusiłoby ją do pozostania we Francji na stałe. Eurowizja daje jej możliwość wyjścia z muzyką poza swój własny kraj.

Ulubionym francuskim twórcą muzyki Almy jest Michael Berger, który komponował między innymi dla France Gall i wielu innych wykonawców. Wokalistka zna się z Månsem Zelmerlöwem, nawet śpiewali razem jej eurowizyjną piosenkę, a sam zwycięzca eurowizyjny pisał do niej po jej pierwszej próbie, a także udzielił jej wielu cennych porad w stylu „ciesz się każdym momentem bycia na Eurowizji”.

Exit mobile version