Po niemałym chaosie związanym ze zwycięstwem zespołu Stadio na Sanremo teraz wiemy już oficjalnie – to Francesca Michielin, młoda zdobywczyni drugiego miejsca, będzie bronić włoskich barw w Sztokholmie!

Dość zaskakujące wyniki Sanremo, bo nieprzewidziane ani przez bukmacherów, ani przez plebiscyty radiowe czy też listę sprzedaży singli, przyniosły w sobotni wieczór, a w zasadzie noc, niemałe zamieszanie związane z brakiem odpowiedzi na pytanie o reprezentanta Włoch.

Początkowa informacja o rezygnacji Stadio już rano została zdementowana, ponieważ zespół ciągle się zastanawiał. Pojawiła się nawet informacja o ewentualnej współpracy Stadio z Francescą Michielin w celu napisania wspólnego utworu! Jednak po niedzielnej konferencji prasowej nadeszło oficjalne potwierdzenie. Stadio, w związku z majową trasą koncertową, wycofują się z uczestnictwa w Eurowizji. Jednocześnie RAI poinformowało, że na reprezentantkę wybrana została zdobywczyni drugiego miejsca Francesca Michielin.

Francesca to młoda, niespełna 21-letnia wokalistka, zwyciężczyni programu X-factor. Pomimo swojego wieku ma jednak na koncie spore sukcesy, w tym jeden z większych hitów minionego roku L’amore esiste oraz współpracę z Fedezem, najpopularniejszym obecnie włoskim raperem. Ich wspólny przebój Magnifico przekroczył już 55 milionów odsłon na youtube! Francesca wydała także dwa albumy, które dostały się do włoskiego top5 sprzedaży. Czy ze swoim sanremowym Nessun grado di separazione odniesie taki sam sukces jak inny zwycięzca X-factora Marco Mengoni?

źródło: eurofestival.ws (fot. Rai)

5 KOMENTARZE

  1. Nie jest źle – całkiem dobrze się tego słucha, aczkolwiek ubiegłorocznego sukcesu Francesca Michielin nie powtórzy. W ogóle nie chciałabym niczego przesądzać, ale nie jest to piosenka, która mobilizuje widzów do masowego wysyłania SMS-ów, będzie zbierać pojedyncze punkty, ale raczej nie najwyższe noty.

  2. No cóż… wstydu nie będzie, ale czy będzie tak wysokie miejsce, jak trzecie zespołu Il Volo? Nie jestem pewien. Ładna piosenka, nawet bardzo, z niebanalną, ciekawą melodią. Dodatkowy plus to przepiękny język włoski. Smsa nie wykluczam, zobaczymy. No ale zobaczymy też, czy to w ogóle będzie ta piosenka, bo to chyba wcale nie jest takie pewne na 100%… przynajmniej jeszcze.