Uczestnicy Eurowizji 2020 rezygnują z działań promocyjnych przez koronawirusa

0
754
Vaidotas Valiukevičius z zespołu The Roop poinformował, że z powodu koronawirusa nie polecą na koncerty promocyjne przed Eurowizją 2020. (fot. YouTube)

Pandemia koronawirusa budzi wiele emocji. Tematowi uważnie przyglądają się uczestnicy Eurowizji 2020, którzy za dwa miesiące mają stanąć na eurowizyjnej scenie. Niektórzy reprezentanci otwarcie komentują to, co dzieje się na świecie. Reprezentujący Włochy Diodato zachęca na Instagramie do przestrzegania zasad kwarantanny, z kolei litewski zespół The Roop wycofuje się z udziału w koncertach promocyjnych. Co z innymi reprezentantami? Szczegóły poniżej. 

W środę, 11 marca 2020 roku dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poinformował, że mamy do czynienia z pandemią koronawirusa. Temat wirusa od tygodni komentowany jest w międzynarodowych mediach, które relacjonują sytuację.

Z powodów bezpieczeństwa odwoływanych jest coraz więcej imprez masowych, stąd też podejrzenie, że nie odbędzie się finał Eurowizji 2020. Europejska Unia Nadawców i telewizje z Holandii deklarują, że na razie robią wszystko, by konkurs odbył się planowo.

Wiemy, gdzie odbędzie się ceremonia otwarcia Eurowizji 2020!

Uczestnicy odwołują działania promocyjne przed Eurowizją 2020

Warto dodać, że z powodu koronawirusa reprezentująca Izrael Eden Alene nie poleciała do Holandii, gdzie nagrywane są oficjalne pocztówki, pokazywane przed występami. Z nagrań wizytówki zrezygnował też litewski zespół The Roop, który przy okazji poinformował, że nie wystąpi na żadnym z koncertów promocyjnych, które są planowane przed Eurowizją. Wokalista zespołu Vaidotas Valiukevičius powiedział:

Nie będziemy ryzykować ani swojego zdrowia, ani zdrowia publiczności. Przestrzegamy zaleceń rządu, aby uniknąć podróży zagranicznych. Uważamy, że zachowanie środków ostrożności pozwoli nam szybciej wrócić do codziennego życia

View this post on Instagram

OFFICIAL: THE ROOP won’t be travelling to The Netherlands for postcard filming and cancel their upcoming shows abroad . One of this year’s Eurovision favorites – Lithuanian representatives THE ROOP – in reaction to the rapidly escalating worldwide situation around coronavirus cancel their tomorrow’s trip to The Netherlands, where they were supposed to be filming Eurovision postcard video. The band also calls off their planned appearances in London and Amsterdam. . “We don’t want to risk neither our own, nor public health. We are complying with the recommendations of the government to avoid trips abroad. We believe that precaution is the main measure which will allow us to come back to our casual living quicker”, – says THE ROOP leader Vaidotas Valiukevičius. . The band continue their intensive Eurovision preparations and believe that the situation will improve until mid-May and allow them to perform at the main event at full power. . “At this point the world must be extremely united. Now is not the time for fighting or racing, but the time for unity. We can’t wait until we can meet everyone and wish that the only virus spreading around the world would be the “On Fire” dance virus”, – says THE ROOP guitarist Mantas Banišauskas. . “We are very sorry to have to postpone this long-planned trip, however, such decision in this case is the only reasonable move. Fighting the coronavirus pandemic, we must act responsibly and avoid risks and travelling abroad as much as we can”, – says LRT executive producer and head of the Lithuanian delegation in Eurovision Audrius Giržadas. . STAY SAVE! Photo @turbonaite #theroop #therooponfire #eurovision #eurovision2020 #eurovizija #coronavirus #onfire

A post shared by THE ROOP (@theroopband) on

Na nagrania pocztówki poleciała za to Victoria z Bułgarii. Piosenkarka poinformowała o pobycie w Holandii na swoim Instagramie.

https://www.instagram.com/p/B9okqF4AYmI/

Eurowizja 2020: uczestnicy odwołują koncerty przez koronawirusa

Niektórzy uczestnicy Eurowizji 2020 musieli odwołać wszelkie zaplanowane na najbliższy czas koncerty. Występy anulowali m.in. Benny Cristo z Czech, Samanta Tina z Łotwy oraz zespół Hooverphonic z Belgii, który zapowiedział, że nie zagra żadnego marcowego koncertu. Podobną decyzję musiał podjąć Jeangu Macrooy, który reprezentuje Holandię.

https://www.instagram.com/p/B9o61L1gc4Q/

https://www.instagram.com/p/B9pEpuRFqQ6/

Uczestnicy Eurowizji 2020 o koronawirusie

Temat choroby COVID-19 obserwują uczestnicy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, a po ogłoszeniu pandemii koronawirusa zachęcają fanów do spokoju i profilaktyki zdrowotnej. Do tego grona należy Antonio Diodato, reprezentant Włoch na Eurowizji 2020. Jako mieszkaniec kraju, w którym odnotowano wiele przypadków zakażeń, nie mógł nie zabrać publicznie głosu w sprawie koronawirusa.

Na swoim profilu na Instagramie zaapelował do fanów:

Istnieje wiele rzeczy, które możemy zrobić, pozostając w domu. Możemy obejrzeć dobry film, słuchać muzyki, nauczyć się grać na instrumencie, wreszcie uporządkować szafę, pomalować, poćwiczyć, ale przede wszystkim pomóc tym, którzy w dzisiejszych czasach nieustannie walczą z tym wirusem.
Zróbmy, co do nas należy

Kilka słów o koronawirusie napisał również Vincent Bueno, który reprezentuje Austrię na Eurowizji z piosenką Alive. Piosenkarz podkreślił, że ludzie muszą zadbać o siebie, ale nie powinni panikować. Dodał też, że w ostatnim czasie dyskryminowanych jest wielu Azjatów, wcale nie pochodzących z Chin, gdzie rozwinął się koronawirus.

Artysta napisał:

Robi się naprawdę poważnie, ale nie panikujmy. Nie pozwólmy, by lęk zawładnął naszym życiem. Wszyscy płyniemy na tej samej łodzi zwanej „Ziemią”. Bądźmy silni i szanujmy to, co radzą nam rządzący. Pozostańmy spokojni w tej epidemicznej burzy. Nie oceniajmy siebie nawzajem i uważajmy, by nie generalizować Azjatów. Nie dajmy się rasizmowi, którego ofiarą padają teraz Azjaci z powodu koronawirusa. Chrońmy się!

Damir Kedžo z Chorwacji również zaleca odpoczynek w czasie kwarantanny.

Zadbajcie o siebie samych i osoby z waszego otoczenia. Nie zapomnijcie też odpocząć

https://www.instagram.com/p/B9o6lz2pYZ9/

Pozostaje wierzyć, że sytuacja związana z koronawirusem jak najszybciej się rozwiąże. Bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze.