O godzinie 20:30 rozpoczną się Krajowe Eliminacje, które wyłonią wykonawcę reprezentującego Polskę w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie.

Pierwotnie, polskie preselekcje miały odbyć się 11 lutego, ale ze względu na wysokie zainteresowanie przesunięto okres zgłoszeń (w pierwszej turze otrzymano 132 propozycje). Tym samym dzisiaj, 18 lutego, zostanie wyłoniony wykonawca, który powalczy w polskich barwach podczas majowego Konkursu w Kijowie.

Wykonawcy biorący udział w Krajowych Eliminacjach 2017 wystąpią w następującej kolejności:

 1. Martin FitchFight for us (SMS o treści 1 pod numer 7350)
 2. LanberryOnly human (SMS o treści 2 pod numer 7350)
 3. Isabell OtrębusVoiceless (SMS o treści 3 pod numer 7350)
 4. PaullaChcę tam z tobą być (SMS o treści 4 pod numer 7350)
 5. Olaf BressaYou look good (SMS o treści 5 pod numer 7350)
 6. Kasia MośFlashlight (SMS o treści 6 pod numer 7350)
 7. Aneta SablikUlalala (SMS o treści 7 pod numer 7350)
 8. Rafał BrzozowskiSky over Europe (SMS o treści 8 pod numer 7350)
 9. CarmellFaces (SMS o treści 9 pod numer 7350)
 10. Agata NizińskaReason (SMS o treści 10 pod numer 7350)

Zasady głosowania: na danego uczestnika można głosować w trakcie jego występu. Kiedy zaśpiewają wszyscy kandydaci, a na scenę wyjdą goście koncertu – uruchomione zostanie głosowanie jeszcze raz (przez 10 minut). Będzie wtedy można oddać głos na dowolnego uczestnika. Z jednego numeru telefonu można oddać jeden głos na każdego z uczestników (koszt 3,69 zł brutto).

O tym kto zwycięży, razem z telewizdzami zadecyduje profesjonalne jury w składzie: Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa), Maria Sadowska (wokalistka i reżyser filmowa), Robert Janowski (wokalista, aktor i prowadzący Jaka to melodia?), Włodek Pawlik (muzyk jazzowy), Krzesimir Dębski (kompozytor jazzowy i filmowy).

Gwiazdą wieczoru będzie Doda, która w tym roku powróciła do nagrywania z jej pierwotnym, rockowym zespołem Virgin. Wokalistka przygotowuje specjalny repertuar eurowizyjny. Dodatkowo, usłyszymy Oliwię Wieczorek, która w zeszłym roku reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizja Junior z piosenką  Nie Zapomnij.

Krajowe Eliminacje 2017 odbędą o godzinie 20:30, a poprowadzi je Artur Orzech. Druga część rozpocznie się o 21:35. Transmisję z Krajowych Eliminacji 2017 będzie można śledzić na antenie TVP1, TVP Polonia oraz w internecie: TUTAJ.

Źródło: TVP, własne 

1 KOMENTARZ

 1. Najbardziej mi sie podobala Nizinska, Mos OK ale troche sztucznie to wyszlo, nadymane. Sablik – dobra prezenncja ale banal straszny. Otrebus – jedyna co ma troche cos so mozna samemu zanucic, ale mogla lepiej to sprzedac. Panowie zawalili na calej linii – cienizna.
  Pisze to po I rundzie, przed wynikami.