Kasia Moś i Sergiusz Królak z Eurowizja.rog

Kasia Moś to jedna z finalistek krajowych eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. W rozmowie z Eurowizja.org piosenkarka zdradziła m.in., co skłoniło ją do ponownego startu w eurowizyjnych selekcjach oraz o czym jest jej konkursowa propozycja „Flashlight”. Nie zabrakło tematu ochrony zwierząt, z czego od lat znana jest artystka.

11 lutego Telewizja Polska opublikowała listę dziesięciu finalistów krajowych eliminacji eurowizyjnych, którzy zawalczą o reprezentowanie Polski w tegorocznej Eurowizji. Wśród kandydatów znalazła się Kasia Moś, którą widzowie mogli poznać m.in. podczas ubiegłorocznych selekcji, gdzie zaprezentowała utwór „Addiction”. Tym razem z piosenką „Flashlight” typowana jest na jedną z głównych faworytek do wygrania.

W rozmowie z Sergiuszem Królakiem Kasia Moś opowiedziała, skąd pomysł na ponowny udział w konkursie. Jak się okazuje, piosenkarka nie planowała kolejnego startu w eliminacjach, a do udziału przekonali ją producenci z Londynu.

Jak powiedziała Kasia Moś w wywiadzie dla Eurowizja.org:

Bardzo się cieszę, że udało mi się zakwalifikować. Bardzo dobrze się czuję z faktu, że po raz trzeci podchodzę do konkursu, bo kolejny raz wezmę udział ze swoim utworem. Tę piosenkę stworzyłam w Londynie razem z tamtejszymi producentami. Przez dwa dni stworzyliśmy dwa utwory. W zasadzie nie tworzyłam ich pod kątem Eurowizji, ale po napisaniu „Flashlight” chłopcy powiedzieli, że jest ona idealna na ten konkurs. Chociaż początkowo nie chciałam ponownie brać udziału, po dłuższym przemyśleniu sprawy stwierdziłam, że warto spróbować.

W niedzielne popołudnie premierę miał oficjalny teledysk do utworu „Flashlight”, który zrealizowali Maciek „Hiacenty” Malinowski, Sebastian Ledwoń, Marcin Bania. Kasia Moś prezentuje się na nim nago, a mroczny klimat całkowicie oddane przesłanie utworu.

Czy utwór wygra krajowe eliminacje i Kasia Moś pojedzie na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji? Finał selekcji rozpocznie się 18 lutego o godz. 20:30 w TVP1. Eurowizja 2017 odbędzie się 9, 11 i 13 maja br. w Kijowie.

2 KOMENTARZE

  1. Świetny utwór, jestem zachwycony. 😉 Uważam, że z dumą możemy ten numer zaprezentować Europie. Czekam na prezentacje pozostałych propozycji, ale Kasia na tyle wysoko zawiesiła poprzeczkę, że wątpię w znalezienie innego faworyta.

    • Moim zdaniem ta piosenka jest niedopracowana, trąci amatorszczyzną. Czegoś jej ewidentnie brakuje, brzmi jak demo. Może jeszcze ją dopracują, no ale co roku tak sobie mówimy – może poprawią, może to, może tamto. Zapowiada się kolejny rok zmarnowanej okazji na dobre miejsce.