Marta Gałuszewska, zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice of Poland, znalazła się wśród dziesięciu artystów zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji 2018. Marta o wyjazd na Eurowizję do Lizbony powalczy 3 marca z anglojęzyczną wersją piosenki Nie mów mi nie.

Marta Gałuszewska ma 23 lata i pochodzi z Elbląga. Od czterech lat mieszka w Trójmieście, gdzie ukończyła studia I stopnia z zakresu amerykanistyki. Śpiewała na ulicy i w lokalach Trójmiasta. Kilka lat temu razem z drużyną Ryszarda Rynkowskiego, reprezentującą Elbląg, dotarła do finału programu Bitwa na głosy. Swoich sił próbowała także z zespołem The Nowhere w Must be the music. Muzyczna kariera Marty nabrała tępa po udziale w The Voice of Poland, gdzie podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała piosenkę Eda Sheerana I See Fire, którą oczarowała wszystkich trenerów. Zdecydowała się dołączyć do drużyny Michała Szpaka i dzięki kolejnym czarującym występom dotarła do finału. W ostateczności w listopadzie 2017 wygrała program.

O tym, że Marta wystąpi w krajowych preselekcjach do Eurowizji mówiło się już od dłuższego czasu. Podczas trwania The Voice Marta zaśpiewała z Michałem Szpakiem (którego fani chcieli ponownie usłyszeć na międzynarodowej scenie), jego najnowszy singiel Don’t Poison Your Heart i pojawiła się koncepcja wspólnego duetu. W końcu Marta zgłosiła się solo i z sukcesem dostała się do finałowej dziesiątki.

Piosenka Why don’t we go to angielska wersja debiutanckiego singla Nie mów mi nie, który już podbił polskie listy przebojów i przekroczył 2. miliony wyświetleń na youtube. Wciąż czekamy na publikację piosenki, z którą artystka startuje w Krajowych Eliminacjach, jednak jej fragmenty już krążą po sieci. Fani zauważyli, że eurowizyjny utwór został wykorzystany jako motyw przewodni w zapowiedzi nowego show Polsatu Umów się ze mną. Take me out, który startuje wiosną tego roku.

Polską wersję można posłuchać poniżej:

Ciekawostką jest również, że tekst piosenki Why don’t we go powstał jako pierwszy, co przyznała Marta w wywiadzie dla radia ESKA:

Napisałam utwór z Dominikiem po angielsku, bo jakoś tak jest, że mi się łatwiej wyraża myśli po angielsku. Chodzi jednak o to, by każdy słuchacz zrozumiał, o co chodzi w danej piosence – taki jest polski rynek. Tekst polskiej wersji powstała we współpracy z Patrykiem Kumórem.

Czy Marta ma szansę wygrać krajowe preselekcje i reprezentować nasz kraj w Portugalii? O tym zadecydują jury i telewidzowie podczas Krajowych Eliminacji 2018.

Źródło: eska.pl, dziennikelblaski.pl, rmf.fm, facebook
Zdjęcie: oficjalny fan page Marty na Facebooku

2 KOMENTARZE

  1. Ma szansę, jasne że tak ! Czekamy na premierę in english i na Krajowe Eliminacje. Konkurencja jest duża, sceptyków też sporo ale prawdziwy artysta nigdy nie jest kochany przez wszystkich.
    Hejtem i zazdrością się dziewczyna martwić nie powinna bo hejterzy istnieją odkąd odkryli, że w necie każdy może pisać a niezbyt utalentowanych zazdrośnic niestety sporo. Marta go & win and don’t care