Saszan wystąpi w finale Krajowych Eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Piosenkarka, która zawalczy o wygraną z utworem Nie chcę Ciebie mniej, od lat jest wierną fanką konkursu. Czy jej marzenia o występie na eurowizyjnej scenie wreszcie się spełnią?

Po publikacji listy dziesięciu finalistów Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2018 Saszan opublikowała na swoim fan page’u na Facebooku post, w którym wyraziła szczęście z powodu kwalifikacji.

Mamy to! „Nie chcę Ciebie mniej” zawalczy w preselekcjach do Eurowizji 2018! Nie wierzę!

MAMY TO!! „NIE CHCĘ CIEBIE MNIEJ” ZAWALCZY W PRESELEKCJACH EUROWIZJI 2018 !!!! NIE WIERZEEEEE

Opublikowany przez Saszan na 8 lutego 2018

Konkursowy utwór Saszan, czyli balladę Nie chcę Ciebie mniej, napisali z nią Piotr Siejka i Lanberry, finalistka krajowych eliminacji do Eurowizji 2017. Do utworu powstał teledysk, w którym gościnnie wystąpił Marcel Sabat, aktor znany widzom m.in. z udziału w ósmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, tej samej, w której uczestniczyła Kasia Moś, reprezentantka Polski w ubiegłorocznej Eurowizji.

Jak podkreśla Saszan, jej konkursowa piosenka opowiada o relacji jej przyjaciółki z chłopakiem. Co ciekawe, wspomnianą przyjaciółkę poznała… na jednym z internetowych forów poświęconym Eurowizji! Sama piosenkarka od lat jest wierną fanką Eurowizji, o czym powiedziała m.in. serwisowi Plejada.pl. Co ciekawe, po wygranej Dimy Biłana w finale konkursu w 2008 roku zdecydowała się nawet na rozpoczęcie nauki języka rosyjskiego. Dziś biegle komunikuje się w tym języku.

W mojej rodzinie Eurowizja to święto. Preselekcje z różnych krajów, półfinały, finały – oglądamy wszystko. Już na kilka tygodni przed Eurowizją przesłuchujemy wszystkie utwory, dyskutujemy, przyznajemy „swoje punkty”. W dniu finału zbieramy się wszyscy – rodzice, siostry mamy z mężami, dziećmi… I przeżywamy. I oczywiście głosujemy. Każdy ma zupełnie innego faworyta, więc jest ciekawie.

Pod pseudonimem Saszan ukrywa się Roksana Pindor, piosenkarka urodzona 1 sierpnia 1994 roku w Żyrardowie. Karierę zaczynała publikowaniem swoich amatorskich nagrań w serwisie YouTube. Pod koniec 2013 roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią MyMusic, która wydała jej debiutancki album studyjny, zatytułowany RSPW 2015 roku została wyróżniona tytułem „Najlepszej artystki” podczas Young Stars Festival. Ma za sobą udział w programie telewizji Polsat Celebrity Splash!, w którym zajęła drugie miejsce. Obecnie związana jest z wytwórnią Universal Music, która wyda jej drugi album studyjny. Płyta, promowana singlem Nie chcę Ciebie mniej, ukaże się jeszcze w tym roku.

Źródło: materiały własne, mat. prasowe, Plejada; fot. oficjalny fan page Saszan na Facebooku

Poprzedni artykułDziś finał Sanremo! Kto pojedzie do Lizbony?
Następny artykułDuńczycy dzisiaj wybierają!
Sergiusz Królak
Udziałem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji żyję dosłownie od urodzenia, ponieważ Edyta Górniak stanęła na dublińskiej scenie trzy dni po moich narodzinach. Chociaż konkurs uważnie śledzę od 2011 roku, moje pierwsze wspomnienia sięgają 2003 roku. W OGAE Polska jestem od 2015 roku, od razu dołączyłem też do redakcji Eurowizja.org. Jestem wice-naczelnym ds. szybkiego reagowania, zajmuję się również artykułami na temat Polski i Wielkiej Brytanii. Do swoich ulubionych utworów z Eurowizji zaliczam zarówno te ambitniejsze („Neka mi ne svane” Danijeli Martinović, „Love or Leave” grupy 4Fun czy „Play” Jüriego Pootsmanna), jak i te bardziej imprezowe („Glorious” grupy Cascada czy „Jestem” Magdaleny Tul).

1 KOMENTARZ