Krajowe Eliminacje, jak co roku rozgrzewają wyobraźnię fanów Eurowizji. TVP ujawnia gości specjalnych oraz skład jurorskich narodowych selekcji, które odbędą się w sobotę.

Jak napisaliśmy wczoraj, jednym z gości specjalnych będzie Kasia Moś, ubiegłoroczna reprezentantka na Konkurs Piosenki Eurowizji. Jej udział wpisuje się w pewną tradycję zapraszania poprzednich zwycięzców Krajowych Eliminacji.

Telewizja Polska ujawniła dziś więcej szczegółów na temat sobotniego widowiska. Tym razem, podczas Krajowych Eliminacji pojawi się gość zagraniczny, którym jest Måns Zelmerlöw. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji z 2015 roku oraz prowadzący wydarzenie rok później jest dobrze znany polskiej publice, a o naszym kraju mówi, że jest to jego drugi dom. Od czasu zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji Szwed odwiedził nasz kraj aż 7 razy. W tym roku razem z Mel Giedroyc prowadził koncert Eurovision: You Decide, podczas którego Brytyjczycy wybrali SuRie jako reprezentantkę kraju.

Ale to nie wszystko! Trzecim gościem będzie Blue Cafe. Grupa świętuje w tym roku 20-lecie swojej działalności artystycznej. Formacja jest również w procesie przygotowań nowego albumu. Artyści reprezentowali Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku (Love Song), kiedy wokalistką była Tatiana Okupnik. Warto wspomnieć, że to nie jest ich pierwszy występ w charakterze gościa specjalnego – wystąpili również podczas polskich preselekcji w 2006 i 2009 roku.

Ponadto TVP ujawniło także skład jurorski, który będzie oceniał potencjalnych reprezentantów na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji. Przypomnijmy, że ich głos liczy się w 50%, a w przypadku remisu decydują o tym, kto pojedzie do Lizbony. Są to:

  • Maryla Rodowicz
  • Tabb (producent znany ze współpracy z formacja Sound’n’Grace)
  • Jan Borysewicz (gitarzysta znany z grupy Lady Pank)
  • Stefano Terazzino (tancerz, piosenkarz, aktor)
  • Kasia Moś (piosenkarka, reprezentantka Polski na Konkursie Eurowizji 2017)

W stawce uczestników Krajowych Eliminacji 2018 zobaczymy:

1. Saszan Nie chcę ciebie mniej
2. Monika Urlik 
Momentum
3. Isabel Otrebus 
Delirium
4. Ifi Ude 
Love is stronger
5. Future Folk 
Krakowiacy i górale
6. Gromee feat. Lukas Meijer
 Light me up
7. Marta Gałuszewska 
Why don’t we go
8. Pablosson 
Sunflower
9. Maja Hyży 
Skin
10. Happy Prince 
Don’t let go

Koncert Krajowych Eliminacji odbędzie się już w tę sobotę od 21:25. Tradycyjnie transmisję będzie można oglądać na antenach TVP1 oraz TVP Polonia (powtórka na TVP Rozrywka), a także za pośrednictwem strony eurowizja.tvp.pl.

Źródło: TVP