Kto z Polski pojedzie na Maltę i stawi czoła reprezentantom pozostałych krajów biorących udział w Konkursie?

To już dzisiaj o 17.30 w TVP 1 i TVP Polonia rozpoczyna się transmisja z koncertu preselekcyjnego, podczas którego o prawo do udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zawalczy dziewięciu młodych artystów.

Oto i oni:

Oliwia Wieczorek – Nie zapomnij

Julia Chmielarska  Na skrzydłach dni

Urszula Dorosz – Życie to nie gra

Dominika Ptak – Jak kropla

Ania Dąbrowska – Fryzurka

Amelia Andryszczyk – Marzenia

Wamway – Zróbmy hałas

ASMki – Do końca świata

Arfik – Kocie tango

To właśnie jednego z nich zobaczymy podczas Eurowizji Junior, która odbędzie się 20 listopada 2016 w stolicy Malty – Valletcie. Jak zostanie wyłoniony nasz reprezentant? Dzięki głosom widzów i gremium jurorskiego w składzie: Margaret, Anna Wyszkoni oraz Marcin Kursy. O uruchomieniu linii telefonicznych, numerach do głosowania SMS oraz zwycięzcy poinformuje gospodarz dzisiejszego wydarzenia –  Radek Brzózka. 

Podczas koncertu finałowego nie zabraknie muzycznych niespodzianek w postaci występów wokalistek zasiadających w jury preselekcji. Gościnnie zaśpiewa także Destiny Chukunyere, która rok temu z utworem Not My Soul wywalczyła laur zwycięstwa w Eurowizji dla Dzieci.

Na miejscu będą obecni redaktorzy eurowizja.org i dlatego już teraz zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji z dzisiejszego wydarzenia w naszych mediach społecznościowych.

Źródło: TVP
Zdjęcie: PBS/EBU