W tym tygodniu poznaliśmy 9 uczestników Krajowych Preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji, wśród których znalazła się Aleksandra Gintrowska z utworem „Missing”. Kim jest Ola Gintrowska?

Aleksandra Gintrowska to wokalistka, autorka tekstów i aktorka. Jest absolwentką wydziału śpiewu operowego oraz sztuk dramatycznych w Kingston University w Londynie. Studia te nauczyły ja łączyć śpiew z aktorstwem. Miała przyjemność występować w wielu spektaklach musicalowych i burleskowych w Londynie oraz w produkcjach filmowych.

Można powiedzieć, że wokalistka ma muzykę w genach, ponieważ jest bliską rodziną znanego barda Przemysława Gintrowskiego, co podkreśla fakt, iż dorastała w środowisku szczególnie ceniącym muzykę i kulturę słowa.

Singiel „Missing” to zwiastun jej debiutanckiej płyty „Aura”. Tekst do utworu został napisany przez wokalistkę, a muzykę skomponował dla niej lider zespołu Varius Manx, Robert Janson.

Utwór został zaprezentowany przez Aleksandrę w czasie 1. półfinału programu Must Be The Music, jak również został wykorzystany w czołówce programu jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z regulaminem Konkursu fakt ten uniemożliwiałby występ artystki w czasie zbliżających się Krajowych Eliminacji, ponieważ utwory zgodnie z regulaminem nie mogą być prezentowane przed dniem 1 września 2015 roku.

Czy to oznacza, że wokalistka mogłaby zostać zdyskwalifikowana? Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie ani wokalistka ani Telewizja Polska. Jedno jest pewne, ze jeżeli Aleksandra Gintrowska nie zostanie dopuszczona do Krajowych Eliminacji to TVP nie przewiduje zastąpienia jej innym artystą.

Źródła: ola-alexandra.pl, muzyka.interia.pl, dziennik-eurowizyjny.blog.pl, eska.pl

Fot.: ola-alexandra.pl

2 KOMENTARZE