Krystian Ochman znów zachwycił. Nie przeszkodziły mu problemy techniczne!

Krystian Ochman, Israel Calling

Krystian Ochman na scenie Israel Calling. Zobacz, jak wypadł! Fot. YouTube.com / EuroCelso Reactions

Krystian Ochman ma za sobą kolejny przedeurowizyjny koncert. Występ w Izraelu był okazją nie tylko do zaprezentowania się miejscowej publiczności, ale także fanom Eurowizji na całym świecie, bowiem całe widowisko transmitowano. Nasz reprezentant wypadł świetnie, choć… nie obyło się bez problemów technicznych.

Israel Calling trwa już od 5 kwietnia i zakończy się 8 kwietnia. W pierwszych dniach na uczestników Eurowizji 2022 czekały wspólne wycieczki po kraju, konferencja prasowa i zajęcia integracyjne. Zwieńczeniem był koncert, który dla części wykonawców był pierwszym sprawdzianem przed majowym konkursem.

Krystian Ochman w Izraelu! Kto wystąpi na Israel Calling 2022? / fot. Facebook.com (@IsraelCalling)

Krystian Ochman na Israel Calling. Zobacz występ!

Krystian Ochman przyzwyczaił swoich fanów do tego, że nie zawodzi wokalnie bez względu na okoliczności. Nie inaczej było w czwartkowy wieczór w Tel Awiwie. Krystian Ochman już od początku występu zmagał się z problemami technicznymi po stronie organizatorów. Z jednej strony podkład muzyczny został odtworzony zbyt głośno, z drugiej zaś mikrofon ustawiono zbyt cicho, a momentami można odnieść wrażenie, że nie w pełni zbierał dźwięk. To jednak nie jedyne problemy, jakie wystąpiły podczas Israel Calling. Część widzów obejrzało występ reprezentanta Polski z opóźnieniem ze względu na ciągłe zrywanie transmisji.

Mimo utrudnień występ Ochmana wzbudził zachwyt zarówno fanów z Polski, jak i z zagranicy. W komentarzach pod oficjalną transmisją zgodnie podkreślają, że Krystian Ochman wypadł świetnie wokalnie. Z kolei nasi czytelnicy komentujący widowisko w naszej grupie na Facebooku – Warsaw Calling – zwrócili uwagę na nową oprawę wizualną. Na ekranach prezentowały się nieco tajemnicze i przyciągające uwagę kadry wody i lasu w kolorach granatu, fioletu i różu.

https://www.youtube.com/watch?v=g6HdMgHgitk

Israel Calling jako mała Eurowizja

Choć organizatorzy zaliczyli serię wpadek, ogólne recenzje o Israel Calling są raczej pozytywne. W porównaniu do innych koncertów przedeurowizyjnych widowisko zorganizowano z rozmachem godnym Eurowizji. Mogliśmy obserwować występy na dużej scenie ze świetną oprawą wizualną, a także ciekawie przygotowane pocztówki. Na minus należy ocenić prowadzenie. Mimo że konferansjerka przełamywała bariery i starała się wprawić widzów w dobry i luźny nastrój, jej komentarze bywały zbyt odważne. Czara goryczy przelała się w momencie, gdy zażartowała, że postrzeli tych, którzy nie docenią jej świetnego wyglądu. Warto dodać, że tego dnia w Tel Awiwie, gdzie odbywał się Israel Calling, miała miejsce strzelanina, w której zginęły dwie osoby.

Duża scena zweryfikowała poszczególne występy. Nie tylko Krystian Ochman zaprezentował się z dobrej strony. Równie świetnie wypadli reprezentanci Armenii, Albanii czy Ukrainy. Ci ostatni przekazali wszystkim widzom prośbę o wsparcie Ukrainy w trudnych chwilach. Lider zespołu Kalush Orchestra zaapelował, by każdy codziennie zrobił choć jedną rzecz dla Ukrainy. Fanów Eurowizji mogły rozczarować wykonania na żywo piosenek z Austrii, Czarnogóry i Czech, które wyraźnie odstawały wokalnie od wersji studyjnych.

Israel Calling 2022: Krystian Ochman będzie śpiewał swój utwór „River” w Izraelu. / fot. Facebook.com (@IsraelCalling)

Eurowizja 2022: co wiemy

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 roku. Na organizatora widowiska wybrano położony u podnóża Alp Turyn. Koncerty odbędą się w hali Pala Alpitour, która podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku gościła mecze hokeja na lodzie. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu będzie The Sound of Beauty. Europejska Unia Nadawców zaprezentowała także nowe logo i identyfikację wizualną konkursu, a gospodarzami widowiska będą Laura Pausini, Mika oraz Alessandro Catellan.

W konkursie zobaczymy reprezentantów 40 państw – wśród nich jest także Polska, która wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału. Choć początkowo lista krajów była większa, po agresji Rosji na Ukrainę, Europejska Unia Nadawców wykluczyła Rosjan z udziału w Eurowizji 2022. Do stawki konkursowej powracają po przerwie Armenia i Czarnogóra. W rezultacie w półfinałach usłyszymy zatem łącznie 35 propozycji, a w finale wyłącznie 25.

Eurowizja 2022: logo i slogan tegorocznego konkursu. Fot. Eurovision.tv
Exit mobile version