Dziś telewizja rosyjska poinformuje o tym, kto bedzie jej reprezentantem na Eurowizji 2014. Czy bedą to bliźniaczki Tolmachevy, a może ktoś inny? 

Parę dni temu portal ESCkaz poinformował, że reprezentantkami Rosji na Eurowizji 2014 zostały siostry Tolmachevy, zwyciężczynie Eurowizji dla Dzieci 2006. Co prawda oficjalnego potwierdzenia od nadawcy nie było, ale portal powołał się na bardzo wiarygodne źródła, zresztą strona jest uważana za jedną z najlepszych i najbardziej rzetelnych jeśli chodzi o kraje byłego ZSRR. Być może jednak był to falstart – ze strony usunięto biografię sióstr Tolmachev, a zamiast tego wstawiono informację, że oficjalna decyzja podana zostanie podczas programu „Vesti v subbotu” na kanale Rossiya 1 o 17:00 czasu polskiego.

Program trwa 45 minut i prowadzi go Sergey Brilev. Niestety raczej nie należy się spodziewać, że całość emisji poświęcona zostanie Eurowizji, być może Rosjanie ograniczą się do przekazania decyzji w symbolicznym „jednym” zdaniu. Nie wiadomo na razie kiedy usłyszymy eurowizyjny utwór z Rosji. Przypomnijmy, że w sferze „podejrzanych” o reprezentowanie Rosji w Kopenhadze jest też żeńska formacja Soprano. Wcześniej mówiło się o Sergey’u Lazarevie, ale wokalista kategorycznie zdementował te doniesienia, twierdząc, że na Eurowizję się nie wybiera, chociaż fani niemal co roku chcą go tam wysłać i tworzą plotki na ten temat.

Program „Vesti v subbotu” śledzić można poprzez transmisję internetową Rossiya 1 – TUTAJ.

Źródło: ESCkaz, inf. własne, Foto: Russia.tv

1 KOMENTARZ

  1. Chciałbym Sergeja 🙂 na ESC’14.

    Słuchałem różnych jego piosenek… naprawdę niezłe to jest! No cóż, no skoro Rosja ma już wejść do tego finału, no to niech przynajmniej na to zasłuży:). No a jak nie Sergej:), no to zobaczymy co może zaprezentują te bliźniaczki… chociaż tym słowackim bliźniaczkom nie poszło zbyt dobrze, no ale ok, to jest jednak Rosja :).