Kto będzie reprezentował Niemcy w Tel Awiwie? Znamy siódmego uczestnika oraz datę finału.

1
931

Niemiecka telewizja NDR odsłoniła kolejne karty w sprawie zbliżającego się finału krajowych preselekcji. Unser Lied für Israel odbędzie się 22 lutego w Berlinie, a my już teraz poznaliśmy siódmego uczestnika oraz tytuły piosenek. 

Na początku listopada zeszłego roku telewizja niemiecka opublikowała nazwiska pierwszych sześciu uczestników preselekcji Unser Lied für Israel. Ich sylwetki przedstawiliśmy wam TUTAJ. Wczoraj jednak ujawniono, że nie będą oni jedynymi, którzy zawalczą o reprezentowanie Niemiec w Tel Awiwie.

Do grona uczestników dołączył duet Sisters, w skład którego wchodzą Carlotta Truman i Laurita. Carlotta ma 19 lat i rozpoczęła swoją karierę, kiedy już jako dziewięciolatka pojawiła się w niemieckiej wersji programu Mam Talent (Das Supertalent), gdzie dotarła aż do finału. Mimo młodego wieku zdobyła wiele nagród, a w 2014 powróciła do formatu talent show i wzięła udział w The Voice Kids, gdzie zajęła drugie miejsce. Wystąpi ona w duecie z drugą młodą wokalistką – Lauritą, która dała się poznać jako chórzystka podczas trasy koncertowej The Voice of Germany, a obecnie współpracuje ze zwyciężczynią Eurowizji 2010 – Leną.

Podczas wczorajszej (08.01) transmisji na żywo w internecie przedstawiciele niemieckiej telewizji ujawnili również tytuły piosenek, które finaliści reprezentują podczas finału preselekcji w Berlinie. Wszystkie one są po angielsku, co oznacza że po raz dwunasty z rzędu niemiecki reprezentant zaśpiewa na eurowizyjnej scenie piosenkę właśnie w tym języku. Tytułu wszystkich utworów możecie znaleźć poniżej.

Wykonawca Tytuł Twórcy piosenki
Aly Ryan „Wear Your Love” Aly Ryan, Michelle Leonard, Thomas Stengaard, Tamara Olorga
BB Thomaz „Demons” BB Thomaz, Andrew Tyler, Ricardo Bettiol, Tim Schou
Linus Bruhn „Our City” Linus Bruhn, Dave Roth, Pat Benzner, Serhat Sakin, Gianna Roth
Gregor Hägele „Let Me Go” Gregor Hägele, Jonas Shandel, David Jürgens, Tamara Olorga
Sisters „Sister” Laurell Barker, Marine Kaltenbacher, Tom Oehler, Thomas Stengaard
Lilly Among Clouds „Surprise” Elisabeth Brüchner, Udo Rinklin
Makeda „The Day I Loved You Most” Makeda, Tim Uhlenbrock, Kelvin Jones, Kristine Bogan

Wielki Finał Unser Lied für Israel odbędzie się w piątek 22 lutego, co oznacza, że po raz pierwszy od 2011 roku niemiecki reprezentant zostanie wybrany w inny dzień niż w czwartek. Prowadzącymi będą Barbara Schöneberger i Linda Zervakis.

Źródło: NDR, eurovision.de, wiwibloggs.com