Dziś o 20:00 w TVP Kultura finał konkursu „Młody Tancerz Roku 2017” podczas którego jurorzy wybiorą nowego reprezentanta Polski na Eurowizję dla Młodych Tancerzy 2017 w Pradze!

Dziś wieczorem dowiemy się, kto zostanie jedenastym reprezentantem Polski podczas Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Tegoroczny konkurs odbędzie się w grudniu w stolicy Czech – Pradze. O tytuł następcy Viktorii Nowak, która wygrała dla Polski w 2015 roku, walczy ośmiu kandydatów. Każdy tancerz wykona dziś swój układ solowy, ale później wszyscy razem zaprezentują też choreografię grupową Jacka Przybyłowicza. O tym, kto wygra, zadecydują jurorzy w składzie: Grzegorz Pańtak, Maksim Woitiul, Iwona Pasińska. Swojego faworyta wybiorą także widzowie głosując w systemie audiotele/sms.

Uczestnikami konkursu są:

  • Hanna Szychowicz (17, Łódź)
  • Pola Gonciarz (18, Warszawa)
  • Paulina Bidzińska (19, Bytom)
  • Weronika Sieczkarek (17, Poznań)
  • Szymon Hawryszko (19, Siedlce)
  • Alicja Kaczor (17, Bytom)
  • Patryk Kaczmarek (21, Bytom)
  • Bartłomiej Malarz (17, Poznań)

Więcej informacji na temat kandydatów znaleźć można TUTAJ. Program poprowadzą Agnieszka Szydłowska i Tomasz Kammel, a gośćmi specjalnymi będą Włodek Pawlik oraz Łukasz Dyczko. „Razem zagrają kompozycję pianisty pt. „Polish Jazz Dance”. Włodek Pawlik był jurorem zeszłorocznego Konkursu dla Młodych Muzyków. I to on zdecydował o zwycięstwie Łukasza. Dzisiaj muzycy zagrają na jednej scenie.”- czytamy na stronie MlodyTancerzRoku.tvp.pl

Polska zadebiutowała podczas Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 1993 roku, a pierwsze zwycięstwo dali nam David i Marcin Kupińscy, którzy zajęli 1. miejsce podczas ósmej edycji konkursu w Londynie. W 2015 roku triumfowała Viktoria Nowak, która w finałowym duelu pokonała reprezentantkę Słowenii. Telewizja Polska trzykrotnie organizowała konkurs. W 1997 roku w Gdyni (wygrała wtedy Hiszpania), w 2005 w Warszawie i w 2013 w Gdańska (dwukrotnie wygrała wtedy Holandia).

Źródło: MlodyTancerzRoku.tvp.pl, inf. własne, fot.: Z. Gąsiorowska