Gospodarza tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci poznaliśmy tuż przed samym startem show w Tbilisi. Tym razem tak się nie stało. Podczas wczorajszej konferencji prasowej producent wykonawczy konkursu, Jon Ola Sand , odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Decyzja o tym, który kraj będzie gospodarzem w 2019 roku, nie została jeszcze podjęta. Rozważymy możliwość organizacji przez zwycięzcę tegorocznego konkursu.

Według doniesień na ten moment telewizja UA:PBC z Ukrainy potwierdziła, że nie będzie ubiegać się o organizację konkursu w 2019 roku, natomiast innego zdania jest Armenia, która ponoć przedstawiła EBU gotową ofertę. Według niektórych źródeł żaden inny kraj obecnie nie wyraził chęci organizacji przyszłorocznej edycji. Jednak zdaniem EBU zainteresowanych przejęciem konkursu jest wielu.

Odkąd potwierdzono, że Kazachstan stanie się częścią Eurowizji dla Dzieci, fani zastanawiali się, czy to samo zaproszenie również dostanie na Eurowizję. Podczas konferencji w Mińsku Jon Ola  Sand wyraził nadzieję, że uda mu się uzyskać więcej informacji w późniejszym terminie.

W niedzielę zwycięzca Eurowizji Junior otrzyma specjalne trofeum – szklany mikrofon, zaprojektowany przez szwedzkiego projektanta Kostę Brodę. Ta sama firma odpowiada również za tworzenie eurowizyjnej statuetki, którą po raz pierwszy przekazano zwycięzcy z 2008 roku, Dimie Bilanowi.

Szestasta edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę na terenie Minsk Arena, która była organizatorem także w 2010 roku. Show rozpocznie się o godzinie 16.00 CET z transmisją w Polsce na trzech antenach telewizyjnych: TVP ABC, TVP Polonia i TVP HD  oraz w internecie na eurowizja.tvp.pl.

Źródło, foto: eurovision.tv, eurovisionireland.net

Poprzedni artykułIzrael rozpoczyna dzisiaj selekcje The Rising Star
Następny artykułOstatnie odliczanie do Eurowizji Junior! Jak oglądać?
Ignacy Sroka
Moja przygoda z Eurowizją trwa od 2003 roku od zwycięstwa Lou w niemieckich preselekcjach, które transmitowało na żywo TVP. Bardzo cenię piosenki wykonywane w językach narodowych, a w szczególności etniczne bałkańskie ballady i typowe szlagiery skandynawskie. Zwracam szczególną uwagę na sposób prowadzenia show, a pewnie większość z was przyzna mi rację że Petra Mede i Mans Zelmerlow spisali się najlepiej. Do moich ulubionych wykonawców z Eurowizji zaliczam Carolę, Saarę Aalto, Keiino, Claudię Faniello, Valentinę Monettę, Anzeja Dezana, Eline Nechayevą oraz Zlate Ognevich. W OGAE Polska od 2015 roku, a w redakcji zajmuję się głównie Czechami oraz Norwegią i Austrią.