Dzisiaj w zabytkowym Odd Fellow Mansion w Kopenhadze telewizja DR ogłosiła, że gospodarzami tegorocznej edycji Eurowizji będą Lise Rønne, Nikolaj Koppel oraz Pilou Asbæk. 

Dla każdego eurowizyjnego fana wiadomość o nowych prowadzących jest nie lada gratką.  Wielu sympatyków wskazuje swoich ulubieńców, a sami gospodarze często zyskują sporą popularność po organizacji tego największego widowiska muzycznego jakim niewątpliwie jest Eurowizja. Po rewelacyjnych gospodarzach z Düsseldorfu – Anke EngelkeJudith Rakers oraz Stefanie Raab, poprzez sztucznych i przewidywalnych konferansjerów z Baku, na genialnej Petrze Mede z Malmö skończywszy – to właśnie oni powodują, że konkurs chce się oglądać po wielokroć, a w samym środowisku fanów żarty i parodie profesjonalnych gospodarzy  są często powielane na konwentach i kabaretach.

W tym roku telewizja DR ogłosiła, że gospodarzami 59. Konkursu Piosenki Eurowizji zostali: Lise Rønne, Nikolaj Koppel oraz Pilou Asbæk. Zarówno Lise, jak i Nikolaj wielokrotnie współpracowali z duńskim nadawcą przy muzycznych i telewizyjnych produkcjach. W przeciwieństwie do Pilou, bowiem jest on znanym aktorem – grał główną rolę w słynnym w całej Europie serialu „Rząd” (tłum. Borgen). Ponadto realizuje również jako aktor filmowy i teatralny.

Na zakończonej niedawno konferencji prasowej nowi gospodarze potwierdzili, że prowadzenie tak ważnego wydarzenia jest zaszczytem, ale również ogromną odpowiedzialnością, bowiem ponad 200 milionów widzów obserwuje każdy ich ruch, słyszy każde słowo i ocenia całą prezencję.  Natomiast Pernille Gaardbo, która jest producentem wykonawczym Eurowizji 2014, oceniła, że prowadzący muszą być profesjonalni, oprócz tego powinni jednak wiedzieć, jak zarażać entuzjazem, optymizmem i uśmiechem nie tylko widzów, ale również uczestników i fanów oglądających konkurs na żywo w B&W Hallerne.

Przypominamy, że 59. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 6,8 i 10 maja.

Źdródło i zdjęcie: eurovision.tv

3 KOMENTARZE