W dzisiejszym wydaniu programu Świat się kręci o godzinie 18.30 poznamy nazwiska uczestników polskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016!

We wczorajszym odcinku Agata Młynarska zaprosiła do studia członków jury, którzy uczestniczyli w procesie wyboru finałowych utworów. Artur Orzech, Anna Will, Zygmunt Kukla, Robert Janowski oraz Waldemar Skowroński wybrali 10 spośród 88 zgłoszonych propozycji. Odpowiadając na pytania prowadzącej, opowiedzieli oni o kulisach wyboru utworów oraz wyrazili nadzieję, że tegoroczne polskie selekcje będą miały wyższą rangę oraz poziom piosenek niż te sprzed kilku lat.

Dziś, po wielu tygodniach spekulacji i plotek poznamy wreszcie nazwiska 10 uczestników eliminacji, którzy 5 marca zmierzą się w walce o bilet do Sztokholmu. Gościem specjalnym dzisiejszego odcinka Świat się kręci będzie nasza ubiegłoroczna reprezentantka Monika Kuszyńska, która opowie o swojej przygodzie z Eurowizją w Wiedniu oraz postara się zdradzić uczestnikom selekcji receptę na sukces i awans do finału.

Również w programie Świat się kręci już od tego tygodnia zakwalifikowani do eliminacji artyści będą zapraszani do wykonania swojego konkursowego utworu na żywo, a kolejność występów zostanie wyłoniona na drodze losowania.

Zapraszamy do śledzenia TVP1 dziś od godziny 18:30!

źródło: TVP (fot. TVP)