Znamy pełną stawkę konkursową 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Przyjrzeliśmy się pierwszym w pełni miarodajnym przewidywaniom bukmacherów, którzy od jakiegoś czasu przyjmują zakłady dotyczące konkursu. Kto ich zdaniem na największą szansę na wygraną? Na którym miejscu plasuje się Polska? Kto „szoruje doły”?

Choć typowania bukmacherskie mogliśmy obserwować już od kilku miesięcy, dopiero przy poznaniu pełnej stawki konkursowej uznaliśmy, że jest jakikolwiek sens się im przyjrzeć. Trudno bowiem było typować, że np. Szwecja zajmie miejsce na podium w finale Eurowizji 2019, skoro nie znaliśmy jeszcze reprezentującej kraj piosenki. Co innego teraz, dzień po poniedziałkowym spotkaniu szefów delegacji z Europejską Unią Nadawców, które na dobre rozpoczęło odliczanie do 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Jak wygląda pierwsze typowanie bukmacherów dotyczącego tego, kto wygra 64. Konkurs Piosenki Eurowizji? Po wyłonieniu wszystkich konkursowych utworów na zdecydowanego faworyta wyrosła Holandia, którą reprezentuje Duncan Laurence z numerem Arcade (więcej o piosence znajdziesz TUTAJ). Zakłady dają mu 21% szans na wygraną, a za każdą postawioną na jego zwycięstwo złotówkę otrzymamy zaledwie od 2,75 zł do 3,55 zł.

Kim jest reprezentant Holandii na Eurowizji 2019?

Na drugim miejscu typowań plasuje się obecnie Siergiej Łazariew, przedstawiciel Rosji z piosenką Scream. Bukmacherzy dają zdobywcy trzeciego miejsca na Eurowizji 2016 tylko 12% szans na wygraną w Tel Awiwie. Trzecie miejsce obecnie zajmuje Szwecja, którą reprezentuje John Lundvik z utworem Too Late for Love.

W czołówce typowań bukmacherskich na tę chwilę znajdują się także reprezentanci Szwajcarii i Włoch, czyli kolejno Luca Hänni z piosenką She Got Me i Mahmood z utworem Soldi. O ile pierwszy utwór dopiero niedawno miał swoją premierę i szybko zaskarbił sobie sympatię fanów Eurowizji, propozycję z Włoch poznaliśmy już kilka tygodni temu i od tamtej pory uchodzi za jednego z faworytów do wygrania w finale tegorocznego konkursu.

Zgodnie z pierwszymi obstawieniami, Polska zajmuje obecnie 30. miejsce na liście bukmacherskiej. W przypadku wygranej piosenki Fire of Love (Pali się), za każdą postawioną złotówkę na zespół Tulia w oddziale UNIBET otrzymamy aż 100 zł.

Kto zajmuje ostatnie miejsca w typowaniach bukmacherskich? Jak na razie, najmniejsze szanse na zwycięstwo daje się: Gruzji, San Marino, Serbii, Łotwie i Czarnogórze, które to zajmują pięć ostatnich miejsc w rankingu. Za zainwestowanie złotówki w któregoś z reprezentantów w przypadku jego wygranej możemy zarobić od 150 do 200 zł.

Zobaczcie, jak prezentuje się cała lista typowań bukmacherskich:

Warto pamiętać, że typowania bukmacherskie są – jak sama nazwa wskazuje – jedynie typowaniami. Historia Konkursu Piosenki Eurowizji niejednokrotnie pokazała, że obstawione zakłady nijak mają się do rzeczywistych wyników konkursu. Jesteśmy pewni, że wyniki jeszcze kilkukrotnie będą się zmieniały, chociażby w trakcie przedeurowizyjnych koncertów promocyjnych, na których niektórzy po raz pierwszy na żywo wykonają swoje konkursowe piosenki.

Największe emocje i tak czekają nas dopiero w maju! 64. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie rozegrany 14, 16 i 18 maja 2019 roku w Tel-Awiwie.

źródło: eurovisionworld.com; fot.: Instagram (itsduncanlaurence), mat. prasowe EBU