Niemal każdego dnia z całej Europy napływają nowe informacje dotyczące uczestników 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Rosja znajduje się wśród krajów, które nie podają żadnych nowych informacji. Co zatem słychać u naszych wschodnich sąsiadów?

 

Mijają miesiące, a Rosja nadal milczy w sprawie wyboru nowego reprezentanta kraju w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jak pamiętamy, zeszłoroczne zwycięstwo Conchity Wurst spotkało się z wieloma negatywnymi komentarzami wśród tamtejszej opinii publicznej. Ponadto wielu rosyjskich polityków krytykowało zwycięski wybór Europy, co nikogo nie mogło dziwić. Powstały więc spekulacje dotyczące wycofania się Federacji Rosyjskiej z konkursu. Rosjanie wprost domagali się rezygnacji rosyjskiego nadawcy publicznego z Eurowizji, która od zeszłego roku nazywana jest promocją „dewiacji” i może być zagrożeniem dla młodej widowni w kraju.

Zapewne znaleźliby się fani, których ucieszyłaby nowina o absencji tegoż kraju w największym muzycznym widowisku na świecie, jednak mimo wszystko Rosja kilka dni po zakończeniu zeszłorocznej Eurowizji potwierdziła udział w tegorocznej edycji konkursu. Stacja Rossija zapowiedziała wówczas, iż reprezentantem kraju będzie zwycięzca trzeciej edycji programu The Voice of Russia (Golos). Pod koniec grudnia minionego roku muzyczne show wygrała Aleksandra Vorobyeva. Do dnia dzisiejszego ze wschodu nie napływa żadna informacja, jakoby właśnie ta wokalistka w barwach rosyjskich pojawiła się na scenie eurowizyjnej w Wiedniu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na potwierdzenie podanych informacji sprzed kilku miesięcy. W ubiegłym roku rosyjski nadawca zwlekał do połowy marca z przedstawieniem rzeszy europejskiej publiczności swego reprezentanta. Piosenkę Shine wykonywaną przez siostry Tolmachevy poznaliśmy niespełna kilka dni przed zebraniem szefów delegacji. Czy ponownie i w tym roku będziemy musieli czekać do ostatniego momentu na oficjalne oświadczenie ze strony rosyjskiego nadawcy publicznego? Niestety, nic nie wskazuje na to, aby tym razem miało się coś zmienić.

Źródło: esctoday.com, eurovision.tv, youtube.com, inf. wł., oikotimes.com

2 KOMENTARZE