Emma w barwach Włoch zaśpiewa w Kopenhadze swój najnowszy utwór z albumu Schiena zatytułowany La mia città. 

Potwierdzenie nadeszło dziś wieczorem ze strony samej artystki, o czym informuje portal eurofestivalnews.com. Oficjalna prezentacja utworu nastąpi jutro w jednym z wydań wiadomości na kanale Rai2.

Utwór pochodzi z wydanej jesienią ubiegłego roku reedycji albumu Schiena, który odniósł we Włoszech olbrzymi sukces pokrywając się podwójną platyną i nie schodząc z czołówki list sprzedaży przez kolejnych 41 tygodni.

Czy Włochy mają szansę powtórzyć a nawet przebić sukcesy ostatnich 3 lat? Opinie wśród fanów co do konkursowego utworu są podzielone, jednak nie zapominajmy, że ostateczny głos należy do szerokiej publiczność i profesjonalnego jury. Pewnie jest wyłącznie jedno – Rai wysyłając Emmę już zapewniło sobie ogromny sukces medialny i rozgłos, a oglądalność konkursu na pewno znacząco wzrośnie.

źródło: eurofestivalnews.com

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajnie. Po drugim przesłuchaniu piosenka spodobała mi się już definitywnie. Italia nas zaskoczyła i nie musieliśmy czekać na potwierdzenie lub inną piosenkę jeszcze z miesiąc lub więcej :). Czyli jeśli dobrze się orientuję, jest to czwarta piosenka z ESC 2014. Z dotychczas wybranych podoba mi się najbardziej, razem z albańską. Zobaczymy wprawdzie, kogo tam jeszcze wybiorą pozostałe kraje, ale być może głos Emmy będzie jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych na tegorocznej ESC!